Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 122

-HAYATINDAN KESİTLER-
 
Eserleri:
-2-
Bir gün talebelerine, nasihat ve vasiyet şeklinde buyurdular ki;
"Kardeşim bu kitaplara ömrümü verdim. Kitapları okuyanlar satırlarında beni görürler. Arkadaşlardan ricâm kitap okumalarıdır. Ben de arkadaşlarımı görmek istiyorum. Fekat ben ikinci yolu tercih ettim. Kitap yoluyla kavuşmayı tercih ettim. Siz benim gözüm, kulağım, elimsiniz. Siz olmasanız ben bir işe yaramam. Onun için kitapların dağıtılmasında yardımcı olan kardeşlerimi çok seviyorum ve onlara dûa ediyorum. Yolunu şaşırmış bir kimseyi doğru yola çevirmek, on kafirin imana gelmesinden daha sevaptır.

Kardeşlerim, ilmihâl ve diğer kitaplarımızdan her gün bir veya iki sâhife okumanızı istiyorum. Feyz alırsınız. Feyz demek nûr demektir. Nûr kalbe yağar kalbi temizler. Okudukça kalbiniz nûrlanır ve okuduğunuzu anlamağa başlarsınız.

Efendim inanarak söylüyorum ki, bizim arkadaşlarımız gibi, dünyada kıymetli ve cevher insan yok efendim. Onun için birbirimizin kıymetini bilmemiz lazım. Benim nazarımda arkadaşlarımızın hepsi cevherdir. Hepsini seviyorum. Birbirimizi çok seveceğiz, hatalarımızı görmeyeceğiz. Küfrden sonra en büyük günah kibrdir. Allahü teala, büyüklük bana mahsustur, bunda bana kim ortak olmak isterse onu cehenneme atarım buyuruyor. Kibr başka, vakar başkadır. Mümin herkesin yanında vakarlı olur. Müslüman yeni temiz giyinir, herkes tarafından sevilir."
 
-devamı var-
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:181
Dün:883
Bu Ay:21,691
Toplam:13,900,976
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842