Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 99

-HAYATINDAN KESİTLER-
Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye:
-3-
Abdülhakîm-i Arvasi hazretlerinin oğlu derin alim, faziletli merhum seyyid Ahmed Mekki efendi hazretlerinin, Seadet-i Ebediyye kitabının beşinci baskısı başına yazdığı arabi takriz tercümesi:
"Bismillahirrahmanirrahim ve bihi sikati
Beyandan bilmediklerimizle bizleri nimetlendiren Allahü tealaya hamd olsun! Doğru söyleyenlerin en iyisi ve kendilerine Fasl-ı hitab ve hikmet verilenlerin en üstünü olan sahibimiz ve Efendimiz Muhammed aleyhisselama ve Onun temiz Aline ve insanlar arasından Onun için seçilmiş olan Eshabına, salat ve selam olsun!
Asrımızın fadıllarından, zamanımızın bir danesinin yazmış olduğu Se'adet-i Ebediyye kitabına göz gezdirdim. Bu kitapta, kelam, fıkıh ve tasavvuf bilgilerini buldum. Bunların hepsinin, bilgilerini nübüvvet kaynağından almış olanların kitaplarından toplanmış olduğunu gördüm. Bu kitapta, Ehl-i sünnet velcema'at itikadına uygun olmayan hiçbir bilgi, hiçbir söz yoktur. Allahü teala, Ehl-i sünnet alimlerinin çalışmalarına ve bu kitabın yazarının çalışmasına iyi karşılıklar ihsan buyursun! Amin.
Ey Temiz gençler! Dini ve milli bilgilerinizi, bu latif, benzeri bulunmıyan, belki de, ileride bir benzeri yazılamıyacak olan, bu kitaptan alınız!
Ya Rabbi! Bu kıymetli kitabın yazarını mesud ve mübarek et, yümünlü eyle! Amin. Allahım! Onun anasından, babasından ve kerim olan merhum hocalarından razı ol! Peygamberlerin en üstünü hürmetine sallallahü aleyhi ve sellem bu duayı kabul buyur! Amin.
7 Temmuz 1967 Cuma
29 Rebiul-evvel 1387"
 
-devamı var-
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:218
Dün:1,016
Bu Ay:27,233
Toplam:13,873,199
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842