Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1139

  • Bütün bu müesseseleri ben kurdum. Gazeteyi ben çıkardım. Ama hepsine Enver beyi vekil etdim. Ve dedim ki, "Enver bey benim her işte vekilimdir. Onun sözü benim sözümdür." 5 Ağustos 1993 Yenibosna, İhlâs Motor.
  • Yazı ile cihâd ediyorduk. Enver Bey bizi biraz daha yükseltdi, sözlü cihâd da ediyoruz kasetlerle.
  • Allahü teâlâ hepimize din ve dünyâ se'âdeti versin. Bu günlerimizi aratmasın. Dünyâda Cennet hayatı yaşıyoruz kardeşim, o kadar rahatız. Allah Enver abiden râzı olsun, O'nun sayesinde rahat ediyoruz. 05.02.1993 Sarıyer
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
  • Mübarekler buyurdular ki; İki ilim vardır, birisi ulum-i akliye, ikincisi ulum-i nakliye. Demek ilim ikiye ayrılıyor. Birisi akıl ilmi, matematik, fen fizik, kimya, ne söylersen söyle, aklına göre söyle, ne yaparsan yap. Çünkü bu ulum-i akliyedir. Ama iş dine geldi mi, iş sohbete geldi mi, bu ulum-i nakliyedir. Bunu kim aklıyla söylerse, hem kendisini, hem kendisini dinleyenleri mahv eder. Çünkü ilmin ismi, ilmin adı ulum-i nakliyedir. Onun için nakledenler kurtuldu ve onları dinleyenler kurtuldu. Aklına göre yazanlar, hem kendilerini yaktı, hem de okuyanları ve dinleyenleri yaktı.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:112
Dün:1,315
Bu Ay:28,738
Toplam:13,839,098
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842