Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1148

  • Evliya-i kiram rahat ve huzur kaynağıdır. Resûlullahın "sallallahü aleyhi ve sellem" mübarek kalbinden çıkan feyzler, Onların vasıtasıyla, Onları sevenlere yayılır. O feyzler gelir ama alınması için de istidat ve kabiliyet lazımdır. O kabiliyet ve istidat ibadetlerle, bilhassa namaz kılmakla hasıl olur.
  • Namaz kılanlar, ibadet edenler, helale-harama dikkat edenler, Evliya-i kiramdan feyz alırlar. Feyz muhabbetle gelir. O muhabbetle gelen feyzin kalbe dahil olması için kalbin temiz olması lazımdır. O da ibadetle oluyor. Buna istidat denir.
  • Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarından, büyüklere karşı sevginin kıymeti öğrenilir. İslamiyetin yarısı muhabbettir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
  • Dünya hayaldir. Hayal peşinde koşmamak lazımdır. Hayal peşinde koşanlar hayalperest olur, hayalin ideali olmaz. Gerçek olan ahirettir.
  • Îmân nimetinin elimizden çıkmaması, devam etmesi için şükrünü yapmak lazımdır. Bu nimetin şükrünü yapmak ise; bizden evvelkiler nasıl bize ulaştırdı ise, biz de bizden sonrakilere ulaştırmalıyız.. Bu bayrak elden ele devam etmelidir. Dinimizi öğrenmeğe ve öğretmeğe mecburuz, bunun da en güzel şekli, Ehl-i sünnet âlimlerinin hazırladıkları kitabları okumak ve okutmaktır. Şükür böyle olmalıdır.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)

İSTATİSTİKLER

Bugün:330
Dün:1,254
Bu Ay:22,973
Toplam:13,833,333
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842