Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1150

  • Bir kişi o kadar zengin olsa ki, bütün dünyanın herşeyi onun olsa, malının hepsini sadaka olarak dağıtsa, aldığı sevap, unutulmuş bir sünneti meydana çıkarmanın sevabına yetişemez. Farz sevâbıyla hiç kıyaslanamaz. Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarının yayılmasıyla pek çok farzlar öğretilmektedir.
  • Peygamber efendimizin "sallallahü aleyhi ve sellem" yolunu bütün dünyaya Eshab-ı kiram "aleyhimürridvân" yaydı. Onlar Peygamber efendimizin cemaatidir. Ehl-i sünnet vel cemaat demek, Peygamber efendimizin ve Eshab-ı kirâmın yolu demektir. Eshab-ı kiramın bildirdiği yol, Peygamber efendimizin yoludur.
  • Bir kötülüğe sebep olana, o kötülük yapıldıkça günah yazılır. Bir iyiliğe sebep olana da, o iyilik yapıldıkça, sebep olana da yazılır.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
  • Bir Allah adamını tanımak çok kıymetlidir. Nasıl ki Eshab-ı kiram, Peygamber efendimize "sallallahü aleyhi ve sellem" kavuşmakla Eshab-ı kiram "aleyhimürridvân" oldular ve çok kıymetlendiler. Bir Allah adamını tanıyan, bir Allah adamını seven, inanan, bir Allah adamının yolunu, izini takip eden, aynı Eshab-ı kiramın kavuştuğu gibi, büyük nimete, büyük devlete kavuşur.
  • Bir kişi Allah adamlarını inkar etmediği, şüphe etmediği müddetce, kurtulmamak ihtimali yoktur.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)

İSTATİSTİKLER

Bugün:935
Dün:1,155
Bu Ay:25,952
Toplam:13,836,312
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842