Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 930

  • Müslimânların, Allah adamlarının yüzüne bakmak ibadettir sevaptır. Mürşid-i kâmilleri görmek şifâdır. Onlar görülünce Allahü teala hatırlanır.
  • Cenab-ı Hak herkese bir meziyet vermiştir. Kimisine, insanların sıhhatine hizmet etmek, tababet ni'metini vermiş. Bize de Habibinin, Resulünün yolunu göstermek ni'metini, Allahın dinini yaymak ni'metini vermiş. Bu zamanda bu büyükleri tanımak bile büyük saadettir.
  • Abdullah-ı Dehlevi hazretlerinin sohbeti esnasında, müridlerinden bir kadının cenazesinin hazır olduğu haberi gelmiş. Abdullah-ı Dehlevi hazretleri üzüntüyle biraz durdukdan sonra, "Kuvvetli ihtimaldir ki, bu yola bağlı olanlara kabr azabı olmaz" buyurmuş.
  • Büyüklerin sohbetine kavuşan se'âdete kavuşur. Ya sevgisine kavuşan ne olur! Peki o büyüklere kavuşamazsak ne yapacağız! Vârislerinden istifade edeceğiz. Vârisleri de yoksa kölelerinden, o da yoksa kitâblarından istifade edeceğiz.
  • Mürşid-i kâmil, gerçek hocadır. Nasıl ki, doğan çocuğu annesi babası ihtimamla büyütürse, gerçek bir hoca, eline düşen müslimânı, gerçek bir anne baba gibi ahirete hazırlar. Hatalarını görmez, birden bire herşeyi söylemez, azar azar, sohbetle yetiştire yetiştire, önemli bir seviye kaydeder.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

İSTATİSTİKLER

Bugün:1,310
Dün:1,264
Bu Ay:35,518
Toplam:13,725,914
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842