Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 967

  • Allahü tealanın seçtiğini, insanların ayrıca seçmesine lüzum yoktur.
  • Din kardeşinin sevgisi sınırsız olduğu, sonsuz olduğu için doyulmaz. Ama onun dışında neyi severseniz sevin, sınırı vardır. Din kardeşliğinin sınırı yoktur, onun için sevgi buna denir. Sınır yoksa, sevgi denir. Sınır varsa, o karakolda biter.
  • Allahü teala bir kulunu severse, bu kulu için pek çok kulunu feda eder. O sabrederse ona ecir verir ama onu üzenler de iflah olmaz.
  • İki müslimân bir araya gelse, hiçbir şey yapmasalar da kalblerinden birbirine sevgi akımı başlar. Cenab-ı Hakka sevgisi yüksek olanın kalbinden alçak olanın kalbine, kendileri fark etmese bile feyz akar. Bu, bileşik kaplar kaidesidir. Bileşik kaplardaki sıvıyı durduramadığınız gibi bu akıntıyı da durduramazsınız. Bahane ile bir araya gelmelidir. Sohbetin manası beraber olmaktır.
  • Size hocanızı hatırlatacak arkadaşlarla beraber olursanız, hocanızın yazdığı eserleri okursanız, o satırların arasında hocanızı bulacaksınız. Hocanızın kalbi ile bu şekilde irtibat kuracaksınız ve onunla hem dünyada, hem ahirette beraber olacaksınız. Müminlerin kalblerindeki nur, birbirlerine akseder.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:113
Dün:1,032
Bu Ay:28,160
Toplam:13,874,126
Online Ziyaretçiler:7
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842