Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 451

  • Allahü teala bir kulunu severse, ona fıkıh öğrenmesini nasip eder. Fıkıh bilgisini öğrenen, Allahü tealanın sevgisine kavuşur. Öğretene daha çok sevap vardır.
  • Mü'minin imanının ne kadar kuvvetli veya zayıf olduğu, iki menfaati karşılaştığı zaman, tercihinden belli olur. Dünya ve ahiret menfaatiyle karşılaştığınızda, eğer tercihiniz dünya menfaati ise, işte mihenk taşı sizin ne olduğunuzu çıkartır.
  • Efendi hazretlerini çok özledim. Kavuşacağım anı nasıl beklediğimi bilemezsiniz. Tabi kavuştuğum zaman da, Efendi hazretleri, Hilmi dünyadan bize ne getirdin, diye soracak. Ben vefat ettiğim zaman, Efendi hazretlerine gittiğim zaman, efendim size büyük bir hediye getirdim, diyeceğim. Efendi hazretleri, ne hediye getirdin, buyuracak. Efendim, arkamda çok iyi bir cemaat, çok iyi talebelerimi bıraktım. Onlar Ehl-i sünnet itikadındadır ve Ehl-i sünnet itikadını anlatıyorlar, yayıyorlar diyeceğim.
  • Kalbinde zerre kadar Efendi hazretlerine muhabbeti olan imanla gider, küfür üzere gitmez.
  • Allahü teala yeryüzünde her hastalığa bir ilaç yaratmıştır. Her şey için şifa vardır. Ama gönlün şifası, zikrullahtır.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:969
Dün:1,039
Bu Ay:21,456
Toplam:13,867,422
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842