Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 470

  • Minel kalbi ilel kalbi sebîlâ, kalbten kalbe yol vardır. O yol muhabbettir. Muhabbet insana mahsustur. Hayvanlarda merhamet var muhabbet yoktur.
  • Silsile-i aliyyede bulunanlardan bir dânesine, (hangisi olursa olsun İmam-ı Rabbani hazretleri, Mevlânâ Halid hazretleri, seyyid Abdülhakîm Arvâsî hazretleri..). Bunlardan birisine aşık olmalıdır. Onları sevmek için de, hayat hikayelerini okumak lazımdır. Onların hayat hikayelerini okuyunca, onların sevgisi insanın kalbine yerleşir. Onların sevgisi kalbe yerleşince de, dünya sevgisi çıkar. Dünya sevgisi çıkınca, Allaha muhabbet yerleşir.
  • Kalbleri birbirine bağlayan yol muhabbet yoludur. İnsan silsile-i aliyye büyüklerini severse Onların kalbinden, nurlar, feyzler sevenin kalbine akar, taa Peygamber efendimizden böyle gelmiş. Ne mutlu bize ki, bunlardan haberimiz var. Haberdar olmak, inanmak dahi büyük bir meziyettir.
  • Büyüklere olan sevgi, muhabbet devamlı olursa, O büyüklerden feyz de devamlı gelir. Kalbde dünya sevgisi hiç kalmaz. Bir kimse dünya sevgisinden kurtulmazsa büyüklerin feyzine devamlı kavuşamıyor demektir.
  • Allahü teala dostları vâsıtasıyla, kendi muhabbetini kalblere yerleştirir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:159
Dün:1,049
Bu Ay:21,695
Toplam:13,867,661
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842