Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 696

  • Bu zemânda İslâmiyyete hizmeti muvaffakıyetle yapabilmek için muhâtabın anlayacağı gibi konuşmalı ve herkese tatlı dilli, güler yüzlü olmalıdır.
  • Eğer bu yola hizmet edenler çile çekmezse, eğer kitapları okuyanların hepsi beğenirse, tenkit etmezse, ortada bir istidrac var demektir. Çünki yolun sünneti, çile çekmektir. Çilenin büyüğü küçüğü, hizmete bağlıdır.
  • Allahü teâlâ âhıretde hizmetlerimizden dolayı, bize bir ni'met verirse; Yâ Rabbî! Ben bu hizmetleri yalnız başıma yapmadım, bana yardım eden kardeşlerim vardı, derim ve hepsini başımın üzerinde taşırım.
  • Kainatta yaratılan her şey insana faydalı olması için yaratılmış; ama insanoğlu ihtiyacı olduğu her şeye kalbini bağladığı müddetçe, bağladığı miktarca Allahü teâlâdan uzaklaşır. Böylece insan mahlukatın en kötüsü olur. Ölçü Allahü teâlâya yakınlık ve uzaklıktadır.
  • İnsan demek muhtaç demektir. Allahü teâlânın yarattığı her şeye biraz daha gönlünü bağladıkça Allahü teâlânın rızasından biraz daha uzaklaşılır. Dolayısıyla, Allahü teâlânın rızası insanların muhtaç olduğu şeyleri bırakmasına bağlıdır.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:241
Dün:1,031
Bu Ay:27,552
Toplam:13,837,912
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842