Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1075

  • Birisi din kardeşini seviyorsa ona bildirsin. Ben hepinizi seviyorum. Enver abi şahid. Şahidim de var. Müessesemize emeği geçenlere hep duâ ediyorum. "Duâyı zahrul gayb, icâbete makrundur" Bir kişinin kendisine yapdığı duâ kabûl olmayabilir, ama başkasına gıyabında yapdığı duâ kabûl olur.
  • Enver abi hiçbir zaman, hiçbir arkadaşı bana kötülemedi. Hiçbir zaman kalbine bir arkadaşa karşı kötülük duygusu gelmedi. Hücrelerinde kötülük duygusu yoktur. Zaten kötülük yapamaz.
  • Şair öyle söylüyor. Diyor ki, "Hak tecelli eyleyince, her işi âsân eder." Allahü teâlâ irade ederse, isterse, her işi kolaylaşdırır. "Halk eder esbabını" sebebini halk eder. "Bir lâhzada ihsan eder". Bizim işlerimiz hep böyle... Enver abi "Aklım ermiyor" diyor. Sen bu işleri nasıl yapıyorsun diyorlarmış. O da "Benim birşeyden haberim yok, işler kendi kendine oluyor" diyor. Himmetle oluyor bu işler kardeşim.
 
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Bir şeye kavuşan, her şeye kavuşur. O bir şeye kavuşamayan, hiçbir şeye kavuşamaz. Biz elhamdülillah, Mübareklere kavuştuk.
  • Mübarekler buyurdular ki; "Kuleli'deki Enver nasılsa, şimdiki Enver de aynı. Edep ve ihlasından hiçbir şey kaybetmemiştir."
 
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:681
Dün:1,263
Bu Ay:26,961
Toplam:13,837,321
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842