Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 67

Allahü tealanın sevgili kullarına kim kavuşursa imanını kurtarır. Çünkü bu Büyükler, gökteki yıldızlar gibidir
 
Allahü tealanın sevgili kulları buyuruyor ki; " Evliyalar Allahın kılıcıdır. Dokunmaya gelmez. "
 
Şahı Nakşibend hazretlerine demişler ki;" Efendim, kılıcınız çok keskin, önüne gelen gidiyor". Buyurmuşlar ki; "Biz sallamıyoruz, onlar gelip başlarını vuruyorlarsa biz ne yapalım? "
 
Allahü tealanın sevgili kullarının rızası Allahü tealanın rızasıdır. Onların öfkesi, gadabı ilahidir. Tabi hayatta olup olmamak da bir şey değiştirmez. Hatta vefatlarından sonra daha da tesirli oluyorlar.
 
Ehl-i sünnet âlimleri diyor ki, ilk'ler olmazsa, ikinciler olmaz. Onun için Eshabı kiramın ilkleri sonrakilerden çok daha kıymetlidir. Mesela Bedire katılanlar hepsi cennete gidecek.
 
İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyorlar ki "kuddise sirruh" ; "Cenabı hakkın Cemal sıfatı ile belli bir dereceye kadar geldim. Fakat ne zaman guvalyar kalesinde üç sene hapse girdim: O kadar eziyette, sıkıntıda elde ettiklerimi hiç elde edemedim. Orada cenab-ı Hakk Celal sıfatı ile tecelli etti." Dolayısı ile Büyükler buyuruyor ki; "hastalık, derd, bela, kemend-i mahbub-i ilahidir, ancak, Allahü teala sevdiklerinin boynuna böyle bir kemend-i ilahi atar, bu kement insanın boynuna geçtiği zaman, bir yere gidecek gibi olsa boğulacak gibi olur, geriye gelir. Azamaz, kudurumaz.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:804
Dün:1,061
Bu Ay:20,252
Toplam:13,866,218
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842