Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 70

Büyük bir zat buyuruyor ki; afv etmek günahları örtmektir, mağfiret etmek tamamen kaldırmaktır. Onun için mümin Allahü tealadan afv ve mağfiret ister... Allahü teala da afv ve mağfiret ederse her şey tamam olur. Allahü tealanın bir kulundan razı olması o insan için en büyük müjdedir.
 
Müminin en güzel duası, müjdesi, birine Allahü teala senden razı olsun demektir. Büyükler buyuruyor ki; "Eğer Allahü teala bir kulundan razı olursa, ona her şeyi vermiş demektir". Cenabı Hakk razı olduklarını razı olduğu yerde bulundurur. Rabbimizin de razı olduğu yer cennettir. Cennete gitmeği istemelidir. Buyuruluyor ki; "vermek istemeseydi, istek vermezdi".. Cenabı Allah kuluna bir şey vermek isterse ona bir şeyler söylettirir, istettirir. O vermek istediğini sebeple verdiği için bizim sebebe yapışmamızı ister, yani "Ya rabbi bize cennetini ver" dedirtir,.. söyleten O, verecek olan da O.
 
İmam-ı Rabbani hazretleri, bu yolda feyz vardır, buyuruyor. Afrikada da olsa istifade eder buyuruluyor. Ancak iki kişi feyz alamaz. Biri inciten, biri inkar eden. İncitmek itiraz etmekle, inkar da reddetmekle olur. İnkar eden mahrum kalır. İncitmedikten sonra, inkar etmedikten sonra istifade eder. Peygamber efendimiz, "aleyhisselatü vesselam" buyuruyor ki; Nerde ilim varsa orda din vardır, nerde ilim yoksa orda din yoktur. Bilerek yapmak da lazımdır. Namazın farzlarını yerine getirmezseniz, namaz olmaz, orucun farzı yerine gelmezse oruç olmaz...ilm şarttır.. ama doğru kaynaktan.
 
 Kimler dünyada birbirini severse, birlikte olursa, ahirette de birlikte olacaklardır.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:795
Dün:1,061
Bu Ay:20,243
Toplam:13,866,209
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842