Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 80

Ne bahtiyarız ki; Allahü teala bize, iyi insanlarla beraber olmayı nasip etti. Hayat: beraber olmaktır...
 
Bir mübarek zatı, beş altı talebesi ziyarete gelmiş. Mübarek zat demiş ki; İçeride bir yabancı var, onun için ruhum sıkılıyor. Talebeler demişler ki, efendim, herkes birbirini tanıyor, yabancı yok... Hocaları ısrarla; İçinizden biri ruhumu sıkıyor diyor. Sonra biri demiş ki; ben gelirken maalesef sizi sevmeyen bir zatın ceketini giyip geldim. Hocası da; onu çıkar da gel buyurmuş. Çıkarıp gelince içi ferahlamış.
 
Bilgisayarlarda, bir network sistemi var, online sistem,.. Ona dahil olanlar birbirinden haberdar oluyor. Bu iman, inanç birliği de insanları birbirine bağlayan bir network sistemidir.
 
Mevlana Halid-i Bağdadi hazretleri buyuruyor ki; eğer bir topluluğun içinde Allahü tealanın razı olduğu ve sevdiği bir kul varsa Allahü teala onun hürmetine hepsini avfediyor. Hani bazı kapılarda bekçiler olur, gelene bakar sen tanıdıksın gir içeri, ötekine sen girme derler.. Halbuki; Hak kapısında bu yok, orada ayrım yok. Yeter ki içimizden birisi Allahü tealanın sevdiği, razı olduğu bir kul olsun. O kul cennete girerken, diğerleri de onunla beraberdir. Buyurun geçin içeri denir.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:136
Dün:883
Bu Ay:21,646
Toplam:13,900,931
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842