Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 182

Allahü tealaya nasıl şükredeceğimizi bilemiyoruz... Bu mümkün değil. Bir nimet var ki, onun şükrünün yerine getirilmesi mümkün değil. İmam-ı Rabbani hazretleri Mektubat'ta buyuruyorlar ki, eğer Allahü teala bir kuluna sevdiği bir kulunu tanıştırdıysa, Allahü teala sevdiği bir kulunu bir kuluna sevdirdiyse, ona her şeyi vermiştir. Hiç bir şeyi noksan bırakmamıştır.

Büyükler buyuruyor ki; "Ehl-i sünnet itikadı çok kıymetli bir cevherdir. Allahü teala bu kıymetli cevheri çöpe atmaz... Ancak kıymetli kalblere koyar." Onun için böyle kıymetli cevhere sahip olan insanlar çok kıymetlidirler.

Bir müslümana ilk lazım olan şey imandır. İmandan hemen sonra lazım olan ilimdir. İlim öğrenmek kadın ve erkek her müslümana farzdır. İnsanların kendini kurtaracak kadar ilim öğrenmesi farzdır. Öğrendikten sonra öğrendiğini öğretmek de farzdır, ayrıca öğrendiğini tatbik etmek de farzdır. Bir Müslüman bir ibadeti yapmayınca günaha girer, bilmiyorsa ikinci bir günaha daha girer. İlim öğrenmemek felakettir, öğretmemek de felakettir, tatbik etmemek en büyük felakettir. Cehennemin dibinde yanan bazı insanlardan çok kötü koku çıkarmış, sizden niye böyle çok kötü koku çıkıyor diye sorulduğunda derlermiş ki; biz din adamıydık, söylediklerimizi yapmazdık....
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:905
Dün:1,113
Bu Ay:24,666
Toplam:13,870,632
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842