Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 880

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim, 24.05.2012 Perşembe günü Güzelşehir'de buyurdular ki;
 
Peygamber Efendimiz buyurdular ki; (Mü'minin yüzüne bakmak ibadettir.) Sadaka Resûlullah "aleyhissalâtü vesselâm". Sadaka; doğru söyledi, demektir. Güler yüz, tatlı söz, dînimizim emridir. İslamiyet'in tarifi budur. Dün akşam Mübarekleri dinliyordum. Buyuruyorlar ki; Eğer namazlardan sonra, hiç değilse bir namazdan sonra, müsait olunduğu zaman, 11 İhlâs-ı şerîf okuyan, Cennette istediği köşke gitsin. Seçim ona bırakılıyor, ne isterse seçer.
 
Cenâb-ı Hak bizi mümtaz kılmış. Nasıl?
1. Evvela, bizi Allah insan yarattı, hayvan yaratabilirdi.
2. Müslüman yarattı. Âdem "aleyhisselâm" Cenâb-ı Hakka; yâ Rabbî, benden gelecek milyarlarca çocukların hepsi peygamberlere inanacak mı, müslüman olacak mı? Cenâb-ı Hak; hayır, bin kişide bir kişi inanacak, buyurdu. Abiler, bir düşünün, o bin kişiden bir kişi olmak ne demektir? Hepimize özel tahsis olarak İslamiyet, Ehl-i sünnet nasip olmuştur.
3. Bize Ehl-i sünnet itikadı nasip etmiştir. Dünyada bir milyar Müslüman var. Ama bin türlü tefrika var. Zaten Cenâb-ı Peygamber "aleyhissalâtü vesselâm" buyuruyor ki: (Benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacak, bunun bir tanesi kurtulacak, 72'si Cehenneme gidecektir.) O kurtulan fırkanın alâmeti nedir yâ Resûlallah? diye sorulunca, (Benim sünnetime ve cemaatime tâbi olanlardır) buyurdular. Yani, bana ve cemaatime tâbi olan, demiştir. Burada sünnet, dindir, islamiyettir. Cemaat de Eshâb-ı kirâmdır. Bana ve Eshâbıma tâbi olanlar için Cehennem yoktur.

ali zeki osmanağaoğlu
İslami İlimler Akademisi
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:244
Dün:353
Bu Ay:244
Toplam:14,492,094
Online Ziyaretçiler:18
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842