Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1427

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;
 
Tâbiinden Eslem "radıyallahü anh"; Eğer siz, Allah'tan ve Peygamberden bahsedilen bir yere giderseniz, dağlar kadar günahınız olsa bile, oradan çıktığınızda bütün günahlarınız afv olur, buyurmuşlar.
 
Birgün Mübareklere; Efendim, ahirette işiniz çok zor, dedim. Allah Allah neden o kardeşim buyurdular. Hadi biz neyse, sizin yanınızdan ayrılmayız inşallah; ama Afrika'dan, başka yerlerden, sizi bilmeyen binlerce, onbinlerce insan, bu, Hüseyin Hilmi Işık diye peşinizden koşacak dedim. Hocamız; Ben onun kolayını buldum kardeşim. Efendi hazretlerinin arkasına saklanacağım, aradığınız zat bu zat diyeceğim, buyurdular.

Hocamız buyurdular ki; Bir gün Efendi hazretlerine gittim, uzun bir rüya anlattım. Uzun ama! Efendim çok uzun bir rüya, birkaç saat sürdü. Efendi hazretleri buyurmuşlar ki; Allah Allah, Hilmi, bu rüya kaç saat sürdü? Bir veya birkaç saniye... Efendim, mü'min kabre girdiği zaman, orada gözünü açacaklar. Mahşere gidecek, diyecek ki; Kaç gün, kaç saat, kaç dakika ne kadar kaldım burada? Binlerce, onbinlerce sene yatacak, uyandığı zaman rüya gibi birkaç dakika gibi gelecek. Kesinlikle hiç anlayamayacak. Nasıl rüyada o zaman dilimi genişliyor; ama gerçekte o çok kısadır. İşte, kabir hayatı da öyledir. Mü'minlere böyle olacaktır ki, anlamayacaklardır.

ali zeki osmanağaoğlu
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:86
Dün:360
Bu Ay:1,223
Toplam:14,320,573
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842