Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1883

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder.
 
O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...
 
2012 senesi, Kurban bayramında (Kasım'ın 27 si), ikindi namazından sonra Enver abiler buyurdular ki;

Kaç türlü bayram var. Bugün Mücahid'e söyledim. Bir başka bayramı da, insan hapishaneden çıktığı gün yaşar. Düşünün ki, müebbet bir hapis; fakat kendisine bir evrak geliyor, bugün afv oldunuz, buyurun dışarıya, diyorlar. O adamın sevincini düşünün. Asıl bayram odur. Efendim, cenab-ı Peygamber 'aleyhissalatü vesselam' buyuruyor ki; Dünya mü'minin hapishanesidir. Hapishanede olan ne bekler? Afv olacağı veya hapishaneden çıkacağı günü bekler. Derler ki, ferman geldi, ruhunuzu almaya geldik. Şimdi bu zâtın ölümü bayram değil de nedir? Çünki, o ruh çıktığı zaman, ahirete girdiği zaman, Cennet nimetlerine kavuşacaktır. Mübarekler orada hoş geldiniz diyeceklerdir. Peki, buna bayram denmez de ne denir?
 
Bizim bayramımız, tabii evvela sıhhatli olmamız sebebiyle, iyi bir bayramdır. Hamd olsun, kurbanımızı kestik, elimizden geldiği kadar dağıttık. İnşallah cenab-ı Hak kabul eder. Kitaplarımızın dağılması ayrı bir bayramdır. Arkadaşlarımızın arasındaki sevgi ve muhabbet, birlik beraberlik, apayrı bir bayramdır. Çünki fitne, adam öldürmekten büyük günahtır. Allahü teala sizi ve hepimizi böyle bir fitneye müptela olmaktan muhafaza eylesin. Ahir zamana yakın fitneler çoğalacaktır. O kadar çoğalacaktır ki, Peygamber efendimiz 'aleyhissalatü vesselam' buyuruyorlar ki; Bir mü'min sabahleyin kalktığı zaman, yola çıktığı zaman, mü'minken, akşam kâfir olmuş. O günün fitnelerinden. Akşama müslüman olarak kavuşmuş; ama sabahleyin kalktığı zaman kâfir olmuş. Ne büyük felaket ya Rabbi. Onun için, Resulullah efendimiz 'aleyhissalatü vesselam' buyuruyorlar ki; Ahir zamanda gelecek müslümanlar, emr olunanlardan onda birini yapsalar, kurtulurlar. Ama siz ey Eshabım, onda birini terk ederseniz, helak olursunuz. Bu onda bir nedir ya Resulullah, dediler. Mübarek buyurdu ki; Ahir zamanda din âlimi kalmayacak. Onlar çok nadir yerlerde, nadir zamanlarda bulunacaklar. İkincisi, dinlerini öğrenmek için müracaat ettikleri kişiler, din cahili olacaklar ve onlardan hep yanlış şey öğrenecekler. Tabii ki felakete gidecekler. Onun için, ahir zamanda gelecek insanların, dinlerini, imanlarını korumak için çok hassas ve çok dikkatli davranması lazımdır. Dinden bahsedenlerden çok korkmak, çok ürkmek lazımdır. Doksandokuzu doğru olabilir; ama bir yerde öyle bir şey söyler ki, insanın imanını götürür. En iyisi, hiç dinlememektir. Kitaplarımız varken başka şeylerle, başka işlerle uğraşmak, hiç doğru değildir. Hakiki kitaplarımız dururken, okusunlar, istifade etsinler. Gaye, kitaplarımızdır. Hakiki bal, ortadadır. Top ortada, kapan erler nerede?

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:100
Dün:348
Bu Ay:2,540
Toplam:14,335,427
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842