Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1953

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder.
 
O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...

2007 senesi, Haziran ayının 18 i... Günlerden pazartesi. Enver abiler Yalova'daki evlerinde kalıyorlardı. Bana telefon edip; "akşam ile yatsı arası Huzur Pınarına hizmet eden ekibini bana getir, onları görmek istiyorum" buyurdular. Bizim için o gün bir bayram oldu. O gün öyle güzel oldu ki, Huzur Pınarına hizmet eden gençler Cennet hayatı yaşadılar sanki...
 
Enver abiler o gün buyurdular ki;

Mevlânâ Halid Hazretleri buyuruyor ki: "Yaşlı bir kadın varmış. Kapı kapı dolaşır, Allah rızası için bir şey verin, dermiş. Başkaları da ona bir şey vermez, Allah versin derlermiş. O da geri döner gidermiş. Birgün bu kadıncağız vefat etmiş. Sual melekleri gelmişler, ne getirdin demişler. Kadıncağız; "ben kapı kapı herkesi dolaştım, hiç kimse bana bir şey vermedi. Allah versin dediler. Onun için ben hiçbirşey getirmedim. Allah'dan istemeğe geldim" demiş. "Ben Allah'a ne getireyim ki, herkes Allah versin dedi. Ben de Allah'tan istemeğe geldim" demiş.

Azrail aleyhisselam Musa aleyhisselamın ruhunu almaya gelmiş. Musa aleyhisselam Azrail aleyhisselama çaat diye bir tokat atmış. "Sen benim ruhumu almaya nasıl gelirsin" demiş. Allahü teala Azrail aleyhisselama buyurmuş ki; "Git Musa'ya 'aleyhisselam' söyle, bir ineğin üstüne elini koysun. Elinin altında kaç tane kıl varsa, o kadar sene ömrünü uzattım." Tekrar geldiğinde Musa aleyhisselam tekrar "niye geldin?" buyurmuş. Azrail aleyhisselam da "bu sefer sadece haber vermek için geldim" buyurmuş, sonra da durumu anlatmış. Musa aleyhisselam "Peki bu seneler bittikten sonra ne olacak?" deyince, Azrail aleyhisselam "tekrar geleceğim" demiş. Musa aleyhisselam da "Ha o zaman, ha şimdi. Öyleyse al götür şimdi, fark etmez" buyurmuş.

Bayezid-i Bistâmi Hazretleri vefat edince münker-nekir melekleri sual sormaya gelmişler. Bayezid-i Bistâmi hazretleri sual meleklerine; "Sen utanmıyor musun bana sual sormaya?" demiş. "Allahü teala: 'İslamiyette saçını sakalını ağartmış olanlara hesap sormaya haya ederim' buyuruyor, siz bana sual soruyorsunuz. Utanmıyor musunuz?" buyurmuşlar."..

"Hocamızı rüyada gördüm. Rüyamda hocamızın ahirette olduğunu da biliyorum. Örümcek ağı gibi bir perde arasından birbirimizle konuşuyoruz. "Ahirette nasıl vakit geçiriyorsunuz" diye sordum hocamıza. Hocamız buyurdu ki; "Devamlı Efendi Hazretlerinin yanındayız. Arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz". "Arkadaşlarımızı, Darende'yi görüyor musunuz" diye sordum. "Devamlı beraberiz" buyurdular. "Arkadaşlarımız sizi ahirette aradıkları zaman nasıl bulacaklar ve bu zorluk olur mu, siz ne yapacaksınız" diye sordum. "Efendi hazretlerinin arkasına saklanıp, Hilmi Işık budur diye göstereceğim" buyurdular.

Annemi vefat edince rüyamda gördüm. Size nasıl muamele ettiler diye sordum. "Benim öldüğüm gün iki tane koğuş yaptılar, bir koğuşa kadınları, bir koğuşa erkekleri doldurdular. Herkesi hesaba çekiyorlardı. Beni de çağırdılar, Melike Ören diye anons edildi, gittim, baktılar, Hüseyin Hilmi Işık'ı tanıyor musun, dediler. Tanıyorum, dedim. Seviyor musun, dediler. Elbette, dedim. Nereden tanıyorsun, dediler. Oğlumun kayınpederi, dedim. Tamam, buna hesap yok, dediler" dedi.

Mübarekler buyurdular ki; "Kalbimde Enver'in sevgisi herkesden önce gelir". Mübareklerin çok duasını aldım. Mübarekler hanımanneyi çok severdi, hanımanneye ben çok iyi baktım.

Muammer Dede'nin bir özelliği var. Hocamız Onu çok seviyordu. Hocamız Muammer Dede'yi kendine bir arkadaş kabul etmişti. Onunla dertleşirlerdi. Muammer Dede çok temiz ve saftır. Hocamız ona "mücahidler babası" derdi.

Ali ekibini çok iyi kurmuş, Sizin hizmetlerinizden çok memnunum. Huzur Pınarına hizmet etmenin kıymetini iyi bilin. Ahiretde kurtulmanız Huzur Pınarı ile olur.

Gittiğiniz yerlere selam söyleyin, ben haklarımı helal ettim, siz de edin. Size çok dua ediyorum, sizin de duanızı bekliyorum" buyurdular.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.
 
Fî emanillah
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:114
Dün:371
Bu Ay:4,184
Toplam:14,323,534
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842