Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2146

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abiler buyurdular ki;
 
Hani demişler ya, unutursan unuturlar. Unutmayacağız ki, onlar da bizi unutmasınlar. Gaflet bizde. Bir talebe, ben Cehenneme gideceğim, ben çok günahkârım, demiş. Hocası; böyle yapma, sen sahipsiz değilsin, demiş. Talebe, ya unuturlarsa, ya ben kaybolursam deyince, hocası, sen unutursan onlar da seni unutur. Ne diyorsun şimdi demiş. Unutmam hocam, unutmam hocam! demiş talebe.
 
Cenab-ı Hak hepinize din ve dünya seadeti versin. İnşallah gene beraber oluruz. Çünki bu beraberlik ne kadar tekrarlanırsa, mahşerde, ahirette beraber olmamızın başlangıcı olur inşallah.

Size mutlak olan birşey söylüyorum: ahiret hayatı, dünya hayatından daha rahat, daha huzurlu, daha iyidir. Sakın ola ki ölümden korkmayın. Ölüm; evin bir odasından diğer odasına geçmek gibidir. Müslümanlar son nefeste Peygamber efendimizi "sallallahü aleyhi ve sellem" görerek ve Cennet hayatını görerek, ölüm acısını hiç duymayacaklardır. Ömrü olana bu hizmetler, bu nimetler devam eder, ömrü olmayana da Cennet nimetleri nasib olur inşallah.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:88
Dün:360
Bu Ay:1,225
Toplam:14,320,575
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842