Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2205

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Enver abilerin İhlas Holding'de VİP salonunda yemekli sohbeti vardı. Huzurpınarına hizmet eden arkadaşlarını da getir, buyurmuşlardı. Yemekden sonraki sohbetde,

Enver abiler buyurdular ki;
 
Bir hadis-i şerifte Peygamber efendimiz 'sallallahü aleyhi ve sellem' buyuruyorlar ki; Bir mü'min Allahü tealaya dua ederse, Allahü teala o duayı mutlaka kabul eder; ama üç şekilde. Birincisi, peşin. Yani dua ediyorsun, Cenab-ı Hak veriyor. İkincisi, veresiye. Yani, kabul ediyor; ama vermiyor. Ne zaman veriyor? Ya ölürken, ya kabirde, ya mahşerde. Yalvarıyorsun, yakarıyorsun, dünyada vermiyor. Ama Cenab-ı Hak sana en lüzumlu olan yerde buyuruyor ki; Dünyada iken ettiğin duanın karşılığını peşin vermedim; ama en muhtaç olduğun yerde, sırat köprüsünde, al bakalım şimdi. Bakıyorsun ki, sırat köprüsünü geçmişsin, haberin yok. Üçüncüsü, ne dünyada verir, ne ahirette. Ama duayı kabul ediyor? Senin dertlerini giderir, sıkıntılarını giderir, borçlarını öder. Bütün maddi ve manevi sıkıntılarını o dua ile hal eder. Allah bu, gel de böyle bir Allahın kulu olma 'celle celalüh'. Bir mü'min, bir insan, iki evin kölesi olamaz. O halde mü'min ya Allahın kölesidir, ya nefsinin. Nefsinin kölesi Cehenneme, Allahın kölesi Cennete gider. Allah hepinize selamet versin.

Enver abinin sıhhati yerinde. Başınız sağlam olmazsa o vücud ne işe yarar? Peygamberimiz "aleyhissalatü vesselam" buyuruyorlar ki; Ben şu dünyada iki insana gıpta ediyorum. Birincisi, âlimdir; eserleriyle insanlara faydalı olur. İkincisi, zengindir, varlıklıdır; fakir, fukaraya yardım eder. Mübarekler, Herkese Lazım Olan İman kitabında buyuruyorlar ki; İlim çok önemlidir, fakat mal ile desteklenirse. Çok zengin veli bir zât varmış. Bir kişi de bunu duymuş. Bu kadar mal bir Allah adamında olmaz demiş. O zâtın yanına gitmeye karar vermiş. Gittiği yerlerde buralar kimin diye sormuş, hep falan zâtın demişler. Olmaz böyle şey demiş ve en sonunda bu mübarek zâtın tekkesine gelmiş, sohbetine oturmuş. Bir müddet sonra bu mübarek zât bunun yanına gelip; Eğer, bir mü'minin kalbinde saman çöpü kadar dünya sevgisi varsa, o kişinin Allahü tealayı tanıması haramdır, mümkün değildir. Peki bu kadar mal, bu kadar mülk niçin? Daha da çok olsun! İnsan bu dünyada malı iki şekilde kullanır. Birincisi, Allahü tealanın dinine hizmet etmek. İkincisi, Allahü tealanın fakir kullarını doyurmak, demiş.
 
Enver abiler bizim başımızda hem abimiz, hem babamız, hem hocamız hem rehberimiz, yol göstericimiz, herşeyimizdi. Hava gibi, ekmek, su gibi her zaman ihtiyaç duyulan bir insandı. Hayat onunla güzeldi.
 
Fî emanillah.
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:211
Dün:348
Bu Ay:2,651
Toplam:14,335,538
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842