Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2261

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...
 
Huzur Pınarının yeni kurulduğu senelerdi. Enver abiler, Huzur Pınarında yazılan her yazı ile yakından ilgilenir, bazı kelimeleri değiştirilmesini isterlerdi. Bazan hususi telefon ederek, şu cümleyi kaldırdım, şu şekilde değiştirdim.. şeklinde söylerlerdi. Bazan mail ile bildirirlerdi. Zaten yayınlanan yazılar bir gün evvelden Enver abilere gönderilirdi.. Bilhassa cuma yazılarında, bazan; "Bu olmamış, konuşma dili ile yazı dili farklıdır, tekrar hazırla bana gönder" buyururlardı. Tamam denilene kadar birkaç kere tekrarladığımız olurdu. Elhamdülillah ki, izinsiz ve habersiz hiçbirşey yapmadım. Enver abiler de herzaman takdir etti, teşvik etti, tebrik etti ve dua ettiler. Lâyık olmadığımız vasıflarla her zaman meth ettiler. Yani, başımızda tam bir baba olarak bizi hayata hazırladılar, insanlığı öğrettiler. Enver abiler hepimiz için eşi bulunmaz bir abi, bir baba, bir rehber, kâmil bir mürşîd idi. "Kişi sevdiği ile beraberdir" hadîs-i şerifinden ümitlenerek ahiretde dahi dünyada olduğu gibi Enver abilerin yanında olmağı umuyoruz inşallah.
 
2006 senesi yaz ayları idi. Yalova'da evlerine çağırdılar, beni yanına oturtup, kendi bilgisayarlarında Huzur Pınarını açtılar, birkaç saat kadar, içindeki bütün dosyaların hepsini inceleyip, şunu çıkar, şuraya şunu ilave yap şeklinde anlattılar. Sıra bir dosyaya geldi, dosyanın adı; (okuyanın ihlası artar, ya sevenin). Bu ne? buyurdular. Dedim ki; "Efendim, zât-ı âlînizin hazırlayıp ismini verdiğiniz dosyayı nasıl kaldırırız". Ellerini yüzlerine kapayıp birkaç dakika durduktan sonra "tamam" buyurdular.
 
Hocamızın hayatını Huzur Pınarında yayınlamak için izin aldığımızda ilk sene 23 madde olarak hazırlamıştık. Birgün buyurdular ki; "bu 23 mailin tamamını bugün bana tekrar gönder". Enver abiler o 23 maddelik yazıları tefrika olmaktan çıkararak toplu hale getirmişler. Daha sonra o dosyanın Huzur Pınarına o şekilde konulmasını istemişlerdi. Bu dosya halen Huzur Pınarında aynı şekli ile durmaktadır. Bu hatıralar kalbimizde ahirete kadar iftihar ve sevinç vesilesi olacak inşallah.
 
Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.
 
Fî emanillah
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:48
Dün:391
Bu Ay:1,099
Toplam:14,333,986
Online Ziyaretçiler:46
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842