Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2373

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir.

Enver abiler buyurdular ki;
 
Mübarekler anlatıyor. Dua edelim, Cenab-ı Hak şefaatlerine nail eylesin.

Feyz kaynağı menbağı yani Allahü tealanın sevgisi, nur kaynağı Cenab-ı Peygamberdir ve bütün peygamberler o deryadan birer kadre, o deryadan birer fincan alarak peygamberlik makamına eriştiler. Kıyamete kadar gelecek olan müslümanlar, evliyalar, o kaynaktan aldıkları ile kurtulabilirler. Kaynak O, onu nereden aldı? Onu Cenab-ı Hak verdi. Ama efendim O kaynaktan feyz almak, O kaynaktan istifade etmek için, dört beş şart var buyuruyorlar. O şartlar oluşmazsa insan istifade edemez, buyurdular. Mesela;
1- Kâfirler zinhar alamaz. Cenab-ı Peygamberi gördükleri halde, beraber, aynı şehirde oldukları halde ebu cehiller, ebu lehebler o kaynaktan alamadılar. Neden? Muazzam bir duvar vardı çünkü. O sevgiyle muhabbetle kendi aralarında set vardı. O halde kafir, Cenab-ı Peygamberin feyzinden yahutta Müslümanların sevgisinden, Müslümanların duasından nasibini alamaz. Engel var.
2- Bid-at ehli hiç alamaz. Zaten inkar ediyorlar. Şefaat ya Resulallah demeye şirk diyorlar. Nasıl Cenab-ı Peygamberin şefaatine kavuşsun yahutta feyzini alsın. İmkansız...
3- Haram işlemeyi âdet haline getirenler. Allah muhafaza etsin. Yani haram işlemekten zevk alıyor. Bunlar alamazlar. Namaz kılmıyor, olur mu öyle bir şey. Geçenlerde Mazhar amcayı rüyamda gördüm. Mazhar Geylani'yi. Böyle yani başı başıma değecek kadar yakın. Bir müddet değecek kadar çok yakın. Böyle başbaşa vermişiz ama onun ahirette olduğunu, vefat ettiğini biliyorum. Zaten kastım da onu sormak. Dedim Mazhar amca, orada nasılsın. Dedi, iyiyim Elhamdülillah. Nurettin abi nasıl dedim? İyi iyi Elhamdülillah dedi. Şimdi bakın, miraçta Peygamber Efendimiz "sallalahü aleyhi ve sellem" Hazret-i Osman'ı Cennete koşarken gördü. Ama Hazret-i Osman hayattaydı. Neden, çünkü ahirette zaman yok. Zaman burada var. Buradaki zamanı bir kaldırsan ahiret ile dünya birleşir. Aynı şey. Nasıl ki Cenab-ı Peygamber "aleyhissalatü vesselam" Hazret-i Osman'ı Cennete koşarken gördü... Birden aklıma nereden geldi bilemiyorum. Mehmet Said abi geldi. Mazhar amcaya sordum, çok iyi dedi. Allah hepimizi muhafaza etsin. Ya Rabbim. Birini daha sordum, iyi değil dedi. Neden dedim. Mazhar amca; o namaz kılmıyor dedi. Bundan dolayı çok dayak yiyor, çok azap çekiyor. Allah… Namaz kılmamanın ahirette cezaya uğradığını canlı ispat gibi, Mazhar Amca ahiretten haber verdi.
4- Namaz kılmayanlara bu feyz gelmez.
5- Mübarekler buyurdular; Bu çok mühim efendim çok. Edebe riayet etmeyenlere gelmez. Edep çok mühim hele hele Allahü teala'nın sevgili kullarına karşı hayatta olsun vefat etmiş olsun, saygı ve edepte kusur işleyenler maazallah çok sıkıntı çekerler. Çünkü dinin hemen hemen tamamı saygı ve edeptir. Edebin tarifi; haddini bilmektir. Sınırını bilmektir. Öyle deli dolu sahipsiz dolaşmak, kendini sahipsiz bilmek felakettir. Olmaz. Bu sahipsizlikten Allah korusun. Çünkü ahirette mutlaka birinin bize delil olması lazımdır. Biz üç günlük dünyada, üç paralık dünyada bile bir bilene sormadan, bir levhaya bakmadan bir yere gidemiyoruz. Ya ahirette nasıl gidersin. Bu mümkün değil. Onun için biz Elhamdülillah çok şanslıyız ki Mübareklerin gemisine bindik. Hangi katta olursan ol. İster kaptan köşkünde istersen paspas ol. Ama bu gemide ol. Çünkü Efendi Hazretleri; eğer gemi sahile çıkarsa yalnız kaptanını değil içinde kim varsa hepsini çıkaracaktır, buyurmuşlardır.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:346
Dün:428
Bu Ay:11,502
Toplam:14,355,769
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842