Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2380

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir.

Enver abiler buyurdular ki;
 
Mübarek Hocamız buyurdular ki; hayatta ruh ile ceset yüzde yüz bağlılık halindedir. Ruh cesedi desteklediği için konuşuyoruz. İnsan vefat edince, ruhun desteği yüzde elli azalır. Hayat devam eder ama kabir hayatı... Yani, his var hareket yok. Kabir hayatı ahıret hayatına dahildir. Hadis-i şerif var; kabir azabı, üzerine idrar sıçratanlara ve laf taşıyanlara, nemîme yapanlaradır.

Asıl imtihan ölünce başlıyor. Peygamber efendimiz "aleyhissalatü vesselam" buyurdular ki; "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle haşredilirsiniz". Son nefes çok mühim. Çünkü Peygamber efendimiz "aleyhissalatü vesselam" buyurdular ki; "Hayatın sonu önemlidir. Mûteber olan sondur." Kabir, şaka değil. Mutlaka var. Hesap günü var. Mahşer var. Mahşer yerinde 50 bin ahıret senesi beklenecek. Ahıretin bir günü bin dünya senesi. Güneş bir mızrak boyu yakın olacak… O dehşet günü Müslümanlara iki rekat namaz kadar olacak. Ve 7 maddeli bir hadis-i şerifte, arşın altında kimlerin gölgeleneceği buyuruluyor. Birinci kat gökler ikinci kat yanında deryada bir damla gibi. İkinci kat üçüncü kata göre öyle... Yedinci kat, arşa göre deryada bir damla gibidir. Arş Cennetin tavanıdır Biz daha birinci kat gökteki yıldızlara ulaşamıyoruz. Düşünün arş ne kadar büyük. Bu arşın altında 7 sınıf insan var. Bir tanesi; mü'minin yüzüne Allah rızası için bakanlar. Enver abi de mü'min. Enver abinin yüzüne de bakın, ben de sizin yüzünüze bakayım. Arşın altında buyrun... İşte bayram bu. Onun için mü'min güler yüzlü olmalı. Anne ve babasının yüzüne şefkatle bir defa bakana Allahü teala kabul olmuş bir hac sevabı verir. Bin kere baksa bin kere...

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:165
Dün:530
Bu Ay:14,547
Toplam:14,417,775
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842