Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2384

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abiler buyurdular ki;
 
Bu dinin iki kısmı vardır. Herkes bir kısmından bahseder. Halbuki din bir bütündür; parçalalanamaz, bölünemez. Bir; Allahü tealaya iman etmek, Onun emir ve yasaklarına uymak, hürmet etmek, saygı göstermek. İki; O'nun kullarına şefkat ve merhamet etmek.

Bir arkadaşımıza dedim ki: iki çeşit para vardır. Niçin söyledim bunu, tüccar olduğu için. İki cins para vardır. Bir; karşılığı olan, iki; karşılığı olmayan para. Karşılığı olan para, ihlastır. Karşılığı olmayan paradan Allahü teala korusun. Kul, bir çok hizmetlerle, işlerle öteki dünyaya gidecek. Allahü teala orada kendisine ait olanları ayıracak, nefisimize yaptıklarımızı, riya ile yaptıklarımızı ayıracak. Çok sevap kazandığımızı sandığımız halde, çok az miktar kalacaktır.

Birgün Enver abi rüyasında çok dehşet bir çukura düştü bir anda. Üç insan boyu, vadi gibi bir şey. Sağı solu duvar, tırmanmak mümkün değil. Ya dedim, demek ölüm böyle geliyor insanın başına, mukadderat... Biraz daha yürüyorum ama düz yürüyemiyorum, o kadar ki yan yan gidiyorum, belki bir çıkış yolu bulurum diye. Sen misin çıkış yolu arayan. Bir tünel ki simsiyah. Bismillahirrahmanirrahim... Derken bir başımı kaldırıyorum. Hazret-i Ömer "radıyallahü anh"; Evlat, evlat, uzat elini! Beni çekip çıkartıyor ve feraha çıktım. Enver abinin feraha çıkması hepimizin feraha çıkmasıdır inşallah.
 
İslami İlimler Akademisi
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:197
Dün:574
Bu Ay:7,233
Toplam:14,489,200
Online Ziyaretçiler:19
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842