Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2394

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir.

Enver abiler buyurdular ki;
 
İslâm Âhlakı kitabında diyor ki, eğer insanlar Allahü teadan yüz çevirirse, emir ve yasaklarına sırt çevirirse, Allahü tealanın emir ve yasaklarına uymazsa, en azından saygı ve hürmet göstermezse, cenab-ı Hak o memlekette dört bela verir.

Bir; Kaht-ı bela verir. Yani, ya yüksek enflasyon veyahutta kıtlık. Allahü teala muhafaza etsin, yağmur iki sene yağmazsa kuru ekmeği hiçbir yerde bulamazsın. Hanımanne dün akşam anlattılar ki, çok karne ile ekmek aldık. Hatta daha fakirler vardı, bizim karnemizden o fakirlere onlar da biraz yesinler diye verirdik.

İki; Allahü teala o milletten, o cemiyetten, kendisinden sırt çevirenlerden sağlık nimetini alır. Hasta olmayan ev olmaz. Şimdi size soruyorum. Hangi evde hasta yok. Hepimiz hastayız, başta Enver abi, şaka değil dokuz tane ameliyat geçirmiş. Ölümlerden döndük. Bu, beden hastalığı. Bir de kalb hastalığı var. Dünyaya dalmak, ahiretten habersiz olmak. Bundan daha büyük hastalık olur mu...

Üç; o memleketten, o yerlerden güven, emniyet kalkar. Bugün evladın babasına, babanın kardeşine güveni kalmadı. İstediğin kadar polis, jandarma her şeyi koy ama netice itibariyle Allah korkusu, ahiret endişesi ortadan kalkarsa, o melek gibi insan, canavar olur.

Dört; Şefkat ve merhamet yok olur. Adam arabayla adamı eziyor, bırakıp gidiyor. Olmaz böyle şey. Bu, olacak iş değil...

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:294
Dün:364
Bu Ay:2,057
Toplam:14,334,944
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842