Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2674

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir.

Enver abiler buyurdular ki;
 
Peygamber efendimiz 'sallallahü aleyhi ve sellem' sohbet ederken yahudiler de dinlerlermiş. Yeni müslüman olmuş birisi Peygamber efendimize, ya Resulallah, namazda kalbime çok vesvese geliyor, ne yapayım, diye sormuş. Yahudi bu arada demiş ki; abe kuzum, bizim dinimizde vesvese yokdur, sen gel bizim tarafa demiş. Peygamber efendimiz cevap vermeğe bile lüzum görmemişler ve, ya Ali, sen cevap ver, buyurmuşlar. Hazret-i Ali 'radıyallahü anh'; ya Resulallah, boş eve hırsız girmez. Evde bir şeyler olması lazım ki, hırsız girsin, buyurmuşlar.

Yakışıklı yahudi bir genç yine Peygamber efendimizi dinliyormuş. Peygamber efendimiz buna müslüman olmasını söylüyormuş. O da, hayır, ben dinimi değiştirmem, ama sizi dinlerim, sizden istifade ederim diyormuş. Birgün Peygamber efendimiz, hurilerden, Cennetten bahsederlerken, yahudi, efendim, müslüman olursam, bir tanesinin bana verileceğine kefil olur musunuz demiş. Peygamber efendimiz 'sallallahü aleyhi ve sellem' yetmişine kefil olurum, buyurmuşlar. O da müslüman olmuş ve bir hafta sonra da ölmüş. Peygamber efendimiz, genci kendi elleriyle yıkamışlar, kefenlemişler, kabre defin için girmişler ve defnetmişler. Mezardan çıkmaları biraz uzamış, eshab-ı kiram telaşlanmışlar. Peygamber efendimiz kabrden çıktıklarında elbiseleri yırtıkmış. Eshab-ı kiram, ya Resulallah, bu hal nedir, diye sormuşlar. Peygamber efendimiz, ben yetmişine kefil oldum, bin tane geldi. Aralarından zor kurtuldum, elbiselerim yırtıldı, buyurmuşlar. İçlerinden biri diğerlerinden farklı olarak çok güzelmiş. O, seher vakitlerinde çok ağlamış ve göz yaşlarını yüzüne sürmüş. Seher vakti akıtılan gözyaşı güzellik verir.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:126
Dün:397
Bu Ay:8,434
Toplam:14,352,701
Online Ziyaretçiler:43
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842