Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 12

  • Whatsapp'de paylaş
2007 senesi, haziran ayının 18 i...
Günlerden pazartesi.
Enver abim Yalovadaki evlerinde kalıyorlar.
Bana telefon edip; "akşam ile yatsı arası huzurpınarına hizmet eden ekibini bana getir, onları görmek istiyorum" buyurdular.
Bizim için o gün bir bayram oldu. O gün öyle güzel oldu ki, huzurpınarına hizmet eden gençler cennet hayatı yaşadılar sanki...
 
-3- dünden devam-
 
"Hocamızı rüyada gördüm. Rüyamda hocamızın ahirette olduğunu da biliyorum. Örümcek ağı gibi bir perde arasından birbirimizle konuşuyoruz. "Ahirette nasıl vakit geçiriyorsunuz" diye sordum hocamıza. Hocamız buyurdu ki; "Devamlı Efendi Hazretlerinin yanındayız. Abilerle sohbet ediyoruz". "Abileri, Darende'yi görüyor musunuz" diye sordum. "Devamlı beraberiz" buyurdular. "Abiler sizi ahirette aradıkları zaman nasıl bulacaklar ve bu zorluk olur mu, siz ne yapacaksınız" diye sordum. "Efendi hazretlerinin arkasına saklanıp Hilmi Işık budur diye göstereceğim" buyurdular.
 
Annemi vefat edince rüyamda gördüm. Size nasıl muamele ettiler diye sordum. "Benim öldüğüm gün iki tane koğuş yaptılar, bir koğuşa kadınları, bir koğuşa erkekleri doldurdular. Herkesi hesaba çekiyorlardı. Beni de çağırdılar, Melike Ören diye anons edildi, gittim, baktılar, Hüseyin Hilmi Işığı tanıyor musun, dediler. Tanıyorum, dedim. Seviyor musun, dediler. Elbette, dedim. Nereden tanıyorsun, dediler. Oğlumun kayınpederi, dedim. Tamam, buna hesap yok, dediler" dedi.
 
Mübarekler buyurdular ki; "Kalbimde Enver'in sevgisi herkesden önce gelir". Mübareklerin çok duasını aldım. Mübarekler hanımanneyi çok severdi, hanımanneye ben çok iyi baktım.
 
Muammer Dede'nin bir özelliği var. Hocamız Onu çok seviyordu. Hocamız Muammer Dede'yi kendine bir arkadaş kabul etmişti. Onunla dertleşirlerdi. Muammer Dede çok temiz ve saftır. Hocamız ona "mücahidler babası" derdi.
Ali ekibini çok iyi kurmuş, Sizin hizmetlerinizden çok memnunum. Huzurpınarına hizmet etmenin kıymetini iyi bilin. Ahiretde kurtulmanız huzurpınarı ile olur.
Gittiğiniz yerlere selam söyleyin, ben haklarımı helal ettim, siz de edin. Size çok dua ediyorum, sizin de duanızı bekliyorum."

ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:232
Dün:382
Bu Ay:3,185
Toplam:14,322,535
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842