Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 94

  • Whatsapp'de paylaş

2009 senesi, aralık ayının 4' ü ...
Enver abim, huzurpınarı hizmetlerine iştirak eden arkadaşlarımızı Güzelşehir'deki evlerine davet etmişlerdi, o gün hizmet ekibimizden bir arkadaşımızın nişanı vardı.

-9-

Adem, hiç korkma! Mübarekler bizim yüzüğümüzü taktıkları gibi, inşallah Onları düşünerek takmak nasip olursa, Allahü teala hayırlı geçimler nasip eder, inşallah. Bu nimete kavuştuktan sonra, bu nimetten mahrum kalanlar kadar talihsiz bir şey olmaz.

Mübarekler buyuruyorlar ki; Bir yola çıkacağınız zaman, bu duayı okuyun. Karada, havada, denizde, hiçbir şey zarar vermez. Çünki dinimize uygun yola çıktınız. O dua şudur; Bismillahillezi la yedurru mâasmihi şey'ûn fil ardı vela fissema' vehüvessemîûl âlim. O kadar mübarek bir kelimedir ki, karada, havada, denizde, tayyarede, gemide, arabada, hiçbir şey size zarar vermez. O halde; yola çıkarken, hatta evden çıkarken, bunu okuyalım ki, Allahü teala muhafaza etsin. Bunu okuduğu halde, olur da bir şey çıkarsa, dine uygun yola çıktığı için, onun için mutlaka hayırdır, sevaptır, kârdır. Ölürse, şehiddir. Zaten herkes bunu istemiyor mu?

-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:136
Dün:428
Bu Ay:11,292
Toplam:14,355,559
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842