Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 173


2007 senesi, şubat ayının 1'i ...
Enver abim holdingde hasret yemeği adı ile abileri topladılar, huzurpınarına hizmet eden arkadaşlarımız da oraya davet edilmişti, Enver abim buyurdular ki;

-21-
 
Onun için Allah muhafaza etsin, büyüklerin rızası Allahü teâlânın rızasıdır, onların gadabı, gadab-ı ilâhîdir. Onun için dikkat edelim. Tabii hayatta veya mematta olmak bir şey değiştirmez. Hatta vefatlarından sonra daha da etkili, daha da tesirli, daha da yakın oluyorlar. Onun için dikkat edelim.
 
Bugün bir abi ziyarete geldi Enver Âbiyi, bu mübarek zâtın bize gelmesi de büyük ni'met. Neyse biraz sağdan soldan işten konuştuktan sonra, Enver Âbi nasıl? dedi. Dedim ki elhamdülillah çok iyiyim. Allah Allah dedi. Ne oldu dedim yahu. Âbi dedi, bu çok iyiyim kelimesinin ne demek olduğunu siz biliyor musunuz? dedi. Allah Allah, ne demek o dedim. Ben bugün bayram yapıyorum, bayram yaşıyorum dedi. Yahu ne oldu dedim. Biz sizin neler çektiğinizi gördük, ne hallere düştüğünüzü gördük, ne sıkıntılar çektiğinizi gördük. Şimdi sizin bu, ben iyiyim elhamdülillah demeniz, bize bayram dedi.
 
-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:299
Dün:364
Bu Ay:299
Toplam:14,296,643
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842