Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 183

  • Whatsapp'de paylaş

2007 senesi, şubat ayının 1'i ...
Enver abim holdingde hasret yemeği adı ile abileri topladılar, huzurpınarına hizmet eden arkadaşlarımız da oraya davet edilmişti, Enver abim buyurdular ki;

-29-
 
Enver Âbinin neşesi, abileri neşelendiriyor, bütün yorgunluklarını gideriyor. Güzel insanlar güzel işler yapar. Efendim sizi gördüm içim açıldı, neşelendim, hele hele böyle delikanlılar, benim dava arkadaşlarım bunlar. Bunları görüyorum daha çok seviniyorum. Çünki istikbal bunlarda. Biz nasıl olsa geldik gidiyoruz artık, geçti bizden, ama gelecek bunların elinde, dolayısıyla bunlara verilen emek helal olsun, zahmet helal olsun.
 
Çünki Cenâb-ı Hak bir hadîs-i kudside Cenâb-ı Peygambere buyuruyor ki, aleyhissalâtü vesselâm, Ey Habîbim, Sana kim gelir de bana Allahı anlat, bana dînimi anlat diye bir şey sorarsa, artık sen ona hizmetçi ol. Onun için âbiler, birisi gelir de, kim olursa olsun, dînî bir mesele sorarsa, akan sular durur. Orada her şey bırakılır. O hizmet yapılır. Onun için çok seviniyorum. Rabbime çok şükr ediyorum. Allahü teâlâ fitneden, fesattan muhafaza etsin.
 
-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
İslami İlimler Akademisi
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:209
Dün:574
Bu Ay:7,245
Toplam:14,489,212
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842