Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 306

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;
 
-23-
 
Hocamız buyurdular ki; Her mezhebin en kıymetli ibadet şekli vardır. Bizim mezhebimizde kitap okumaktır, ilim öğrenmektir.
Abdullah-ı Dehlevi hazretlerine feyz istemeğe gelmişler. Biz evden gelirken yanımızda bir şey getirmedik buyurmuş ve hocasının kabrini göstermiş. Bizde ne varsa O verdi, oradan isteyin buyurmuş. Bizden istiyorsanız, ondan aldıklarımdan veririm buyurmuş. Mevlana Halid hazretlerine; Ey Halid, talebenin çokluğunu kendinden bilip kibre kapılma, Pirânının bereketi olduğunu bil buyurmuş.
Mübarekler, Enver'in yükünü alanın yükünü alırız buyurdular. Enver abiye dua edin. Ben de ediyorum. Hocamız, Enver'in sayesinde hepimiz rahatız buyuruyorlar. Mekki amca; kıyamete kadar hak yolda bulunan bir cemaat bulunacak, bu zamanda bu cemaat Hilmi bey ve talebeleridir buyurdular.
İnsanları başarılı yapmanın sırrı, ilgi ve sevgidir. Allah sevgisine kavuşmanın, büyüklerin kalbine girmenin şartı hizmet ve edeptir. İkisi beraber olacak. Biri var, diğeri yoksa bir işe yaramaz. Hocamız, Efendi hazretlerine karşı hizmette kusur etmedim ve hiç üzmedim; Enver de öyle buyurdular. İhlassız amel, kalp para gibidir. Hiçbir işe yaramaz.
 
-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:143
Dün:509
Bu Ay:10,612
Toplam:14,413,840
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842