Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 309

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;
 
-25-
 
Hocanın, annenin, babanın duaları şiddetle kabul olur. Bunların gönlü alınmazsa, Allahü tealanın rızası alınamaz. Mübarekler; "annesine, babasına isyan eden, onların duasını almayanlara dua etmem, Enver'e dua ederim, çünki o, ana babasının duasını, rızasını almıştır." buyurdular.
Kâfirin dahi bedduasını almayınız. Hocamız; "Bu asrın cihadındaki muvaffakıyyet silahları; tatlı dil, güler yüzdür." buyurmuşlardı.
Benim dört tane abim ölmüş. Ben de ölümden döndüm. Rahmetlik bana çok dua etti. Ben onbeş yaşımda iken nüfus cüzdanımı istedi. Ben ölüyorum, ben sana çok dua ettim, çok da iyi baktım, senden bir isteğim var, yapar mısın dedi. Ben öldükten sonra sana okuma diyecekler, para yok diyecekler, söz ver, mutlaka üniversite bitireceksin dedi. Baş üstüne, şartlar ne olursa olsun okuyacağım dedim. Aferin dedi. Bir şey daha söyliyeceğim, onu da yapar mısın dedi. Şartlar ne olursa olsun, nerede olursa olsun beş vakit namazını kılar mısın dedi. Kılarım dedim. Üniversiteyi bitirdikten sonra babamı rüyamda gördüm, bana net olarak, oğlum ben senden razıyım dedi. Bir baba bir anne, evladından razı olursa ondan hazret-i Peygamber de razı olur. Hazret-i Peygamberin razı olduğundan Allah da razı olur.
Her sahada başarılı olmanın sebebi, ana baba duasıdır. Herkes para kazanmayı hedeflemiştir, ben dua kazanmayı hedefledim. Benim gayem, kim olursa olsun insanların duasını almaktır.
 
-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:126
Dün:561
Bu Ay:15,069
Toplam:14,418,297
Online Ziyaretçiler:46
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842