Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 957

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" vefatlarında yayınlanan gazete yazılarından:

4-
 
Dış Politika
M.Necati Özfatura
31 Ekim 2001 Çarşamba

 
Eyyûb'den, Eyyûb'e
27 yıllık yazarlık hayâtımda onbini aşan yazı yazdım ama inanın hiç bu kadar zorlanmadım. Öyle ya O, ilm, ahlâk, fazîlet deryâsını bir makâleye nasıl sığdırabilirim?
 
Bir İslâm âlimi şöyle buyuruyorlar "Yokdan var edilen bütün kâinatı bir ceviz kabuğunun içine, bütün denizlerdeki suları bir bardak içine sığdırabileceği düşünülebilir fekat zemân ve mekândan münezzeh Allahü teâlânın yokdan yaratdıklarının en efdali, üstünü ve âlemlere rahmet olarak gönderdiği sayısız güzellik ve ni'metler ile şereflendirdiği Hazret-i Muhammed'i "sallallahü aleyhi ve sellem" dil ve kalem ile ifâde etmenin mümkin olduğu düşünülemez. Biz bereketlenmek için O'nun güzelliklerini yazıyoruz. Güzeller güzeli Peygamber efendimizi Allahü teâlâ medh etmişdir."
 
Çölde su arayanlara
Vârisler, mîrâsı ile şereflendikleri kişilerin güzelliklerine sâhibdirler. Yalnız zemânımızın değil, asrımızın değerli mütefekkirleri arasında ve ön saflarında yer alan, rahmetli Hüseyn Hilmi Işık beğefendinin dînî, fennî, târihî ve her konudaki eserlerinden çölde susuzlukdan kırılan insanlara temiz, berrak, lezzetli bir pınar gibi kıyâmete kadar, Rabbimizin bir ihsânı olarak istifâde edilecekdir. Her geçen gün değeri çok daha fazla idrak edilecekdir.

- devamı var -
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:364
Dün:679
Bu Ay:11,156
Toplam:14,368,358
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842