Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1139

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" Vefatı

4-


Bir âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir...
 
26 Ekim 2001 sabâha karşı, binlerce seveninin hastahâne bağçesinde başlayan sessiz çığlıklarından hâsıl olan göz yaşları, Eyyûb Sultân'da nemâzda ve kabristânda da, sel gibi akdı. Eyyûb Sultân câmi'inde göz yaşları ile kılınan cenâze nemâzının ardından, Abdülhakîm efendi hazretlerinden ilm öğrendiği Kaşgârî mescidinin yanındaki âile kabristânına defn edildi. Bu zemân içinde sanki hayât durmuşdu, herkes lâl olmuş, hiç kimsede ses yokdu. Herkes büyük bir şok yaşamakda, ne söyliyeceğini, ne düşüneceğini bilemez hâlde idi. Binlerce mü'min sessiz sessiz ağlayıp, yetîm kalmanın acısı içinde şaşkın hâlde idiler.
 
Enver abiler anlatmışlardı: Mübârekler; "Size mutlak olan birşey söylüyorum: Âhiret hayâtı, dünyâ hayâtından daha rahât, daha huzûrlu, daha iyidir. Sakın ola ki ölümden korkmayın. Ölüm; evin bir odasından diğer odasına geçmek gibidir. Müslimânlar son nefesde Peygamber efendimizi "sallallahü aleyhi ve sellem" görerek ve cennet hayâtını görerek, ölüm acısını hiç duymayacaklardır. Ömrü olana bu hizmetler, bu ni'metler devâm eder, ömrü olmayana da cennet ni'metleri nasîb olur inşâallah." buyurdular.
 
Bir hadîs-i şerîfde cenâb-ı Peygamber "aleyhissalâtü vesselâm" buyuruyorlar ki; Bir âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir. Yani, bir âlim vefât ederse bütün âlem, bütün insanlar ölmüş gibi olur.
 
Âşıkları, Cennet bağçesi olan kabristânı ziyâret ederek bir nebze ferâhlamakda, eski hâtıraları hâtırlamakda, kalbden kalbe konuşarak rahâtlamağa çalışmakdadır...
 
Unutmazsak unutmazlar, hâtırlarsak hâtırlarlar.
Allahü teâlâ şefâ'atine kavuşdursun inşâallah.
 
- devamı var -
Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:203
Dün:284
Bu Ay:7,631
Toplam:14,480,220
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842