Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1157

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" talebelerine yaptıkları nasîhatlerinden:

3-

Se'âdet-i Ebediyye kitâbını ve Mektûbât kitâbını okumak Allahü teâlânın büyük bir ni'metidir. Bu ni'mete maalesef pek az kimseler kavuşmakdadır. Bu ni'metin kıymetini bilelim. Çok şükür edelim de Rabbimiz bu kitâbları anlamamızı ve o ma'rifetlerin kalblerimize yerleşmesini nasîb eylesin.
 
Se'âdet-i Ebediyye kitâbı, Kadıköy müftisi Mekki efendinin beyân buyurduğu gibi, herkese nasîb olmayan ve değeri ölçülemeyen bir hazînedir. Bunu devâmlı okuyunuz. Kendiniz gibi temiz rûhlu olan arkadaşlarınızın da bu kitâbı temîn etmelerine ve okumalarına çalışınız. Böyle çalışmanız cihâd olur ve cihâd sevâbı kazanırsınız. Sapık olanlar ile münâkaşa etmeyiniz, kimseye sert davranmayınız. Sözden anlayanlara, doğru sözü kabûl edenlere, tatlılıkla nasîhat veriniz. Onları zararlı, zehrli akıntılara kapılmakdan kurtarmağa çalışınız.
 
Bu kıymetli kitâba sıkı sarılınız. Boş zemânlarınızda hep okuyunuz. İçindeki mübârek yazılar kafanıza, kalbinize ve rûhunuza işlesin. Câhillerin, dinsizlerin sözlerine kıymet vermeyiniz, cevâb vermeyiniz. Sizin gibi temiz, îmânlı birkaç arkadaş bulunuz, onlarla her gece toplanıp Se'âdet-i Ebediyye kitâbını okuyunuz, Allahü teâlânın feyzi, bereketi sizi nûrlandırır. Çok şevkli, tatlı, kazanclı bir hayât yaşarsınız.

- devamı var -
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:196
Dün:496
Bu Ay:8,911
Toplam:14,366,113
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842