Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1164

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" talebelerine yaptıkları nasîhatlerinden:

10-
 
Allahü teâlâ ihsân etdiği ni'meti izhâr etmemizi, göstermemizi, belli etmemizi sever. En büyük îmân ni'metini nasıl göstereceğiz! Güler yüzümüzle, tatlı dilimizle göstereceğiz. Şefkatimizle, merhametimizle göstereceğiz. Merhametli olacağız, şefkatli olacağız.
 
Allahü teâlânın sevdiği, seçilmişlerin kitâblarını okumakla şereflenmek, ni'metlerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Bu büyük, bu kıymetli ni'mete kavuşmak, okumakla şereflenmek ve okumakla lezzet almak se'âdetine kavuşan kimse, dünyânın neresinde olursa olsun, kimlerin arasında bulunursa bulunsun, yalnız değildir, garib değildir. Hep o büyüklerle berâberdir. O büyüklerin yazılarının okunduğu, ismlerinin anıldığı yere rahmet yağar.
 
Ne mutlu size ki bütün dünyânın küfr ve dalâlet zulmetleriyle karardığı, milyonlarca gencin aldatılarak felâkete sürüklendiği bir zemânda, Allahü teâlânın sevdiği, seçdiği yüce İslam âlimlerinin yazılarını okumakla şereflenmekdesiniz. Allahü teâlânın size ihsan etdiği bu büyük ni'mete çok şükrediniz. Şükr etmek, bu kıymetli kitâbları çok okumak ile, anlamağa çalışmak ile ve gösterdikleri ışıklı yola sarılmak ile olur.

- devamı var -
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:141
Dün:424
Bu Ay:9,674
Toplam:14,353,941
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842