Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1178

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" Enver Abiler hakkında buyurdukları sözlerden bazıları :

3-
  • Size iki emânet bırakıyorum. Bu emânetlerin bir dânesi, Tam İlmihâl Se'âdet-i Ebediyyedir. Çünki, onda ilm, amel, ihlâs tam vardır. İlm, amel, ihlâs elde etmek isteyen İlmihâli elinden düşürmesin. Her vesîle ile bir satır, bir sahîfe okusa hem ilmi artar, hem ameli artar, hem de ihlâsı artar. İkinci emânet, Enver abidir.
  • Allahü teâlâ önüme iki yol çıkardı. Birincisi, talebelerimizle ilgilenmek, ikincisi dünyânın her yerine Ehl-i sünnet i'tikâdını yaymak. Biz ikincisini tercih etdik, birincisi için de Allahü teâlâ Enver beği yaratdı.
  • Dün gelseydiniz, bizi böyle neşeli bulamazdınız. Çok üzüntülüydük. Ağlayarak duâ ediyorduk. Yâ Rabbî, Enver'i bize bağışla, müslimânları yetîm bırakma diye duâ ediyorduk. Enver'e birşey olursa biz de, bütün müslimânlar da, yetîm kalırız. Enver beğ hepimizin babası. Allahü teâlâ onu, bunun için yaratmış. Gece-gündüz düşüncesi, dine hizmet. İhlâsı çok, gayretli, hâfızası da çok kuvvetli. Benim söylediklerimi aylar sonra bile hâtırlayıp aynısını anlatıyor. 09 Kasım 1990
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:368
Dün:399
Bu Ay:5,773
Toplam:14,466,158
Online Ziyaretçiler:11
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842