Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1232

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh", talebelerine ve sevenlerine nasihatleri:
 
1-
 
Kardeşim, bu kitâblara ömrümü verdim. Kitâbları okuyanlar, satırlarında beni görürler. Arkadaşlardan ricâm kitâb okumalarıdır. Ben de arkadaşlarımı kitâb yoluyla görmeği tercîh etdim. Siz benim gözüm, kulağım, elimsiniz. Siz olmasanız ben bir işe yaramam. Onun için kitâbların dağıtılmasında yardımcı olan kardeşlerimi çok seviyorum ve onlara duâ ediyorum.
 
Yolunu şaşırmış bir kimseyi doğru yola çevirmek, on kâfirin îmâna gelmesinden daha sevâbdır. Arkadaşlarımızın, ilmihâl ve diğer kitâblarımızdan her gün bir veya iki sahîfe okumalarını istiyorum. Feyz alırsınız. Feyz demek nûr demekdir. Nûr kalbe yağar ve kalbi temizler. Okudukça kalbiniz nûrlanır, okuduğunuzu anlamağa başlarsınız.
 
Kardeşim, ben de sizin gibi âcizim. Hiçbirşeye salâhiyyetim yokdur. Bu kitâbları okuyup anlamağa çalışıyorum. O mübârek yazıları yazan mübârek insanları sevmeğe, onların yazılarından ve rûhlarından feyz almağa uğraşıyorum. Bu zemânda o büyüklerin yolunu gösterecek büyük mürşid, yalnız onların kitâblarıdır. O kitâblara sarılan kurtulur, kazanır. O kitâbların gösterdiği yolda giden, çok şeylere kavuşur. Allahü teâlânın rızâsına ve sevgisine mazhar olur. Şimdi o yolu bilen hiç kimse kalmadı. Yalancılar ve dolandırıcılar her tarafda var. Bunların sözlerine aldanmayalım. Tesavvufu anlamayan ve büyükleri tanımayan ba'zı câhillerin, din adamı şekline girdiklerini işitiyoruz. Yaldızlı kitâblarını da görüyoruz. Sakın onlara aldanmayınız. Onlardan zehrli yılandan kaçar gibi kaçınız. Elinizdeki doğru kitâblara sarılırsanız, bu kitâblar sizi maksada ulaşdıracakdır.
 
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:368
Dün:399
Bu Ay:5,773
Toplam:14,466,158
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842