Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1233

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh", talebelerine ve sevenlerine nasihatleri:
 
2-
 
Se'âdet-i Ebediyye kitâbını ve Mektûbât kitâbını okumak Allahü teâlânın büyük bir ni'metidir. Bu ni'mete maalesef pek az kimseler kavuşmakdadır. Bu ni'metin kıymetini bilelim. Çok şükür edelim de Rabbimiz bu kitâbları anlamamızı ve o ma'rifetlerin kalblerimize yerleşmesini nasîb eylesin.
 
Bu kıymetli kitâba sıkı sarılınız. Boş zemânlarınızda hep okuyunuz. İçindeki mübârek yazılar kafanıza, kalbinize ve rûhunuza işlesin. Câhillerin, dinsizlerin sözlerine kıymet vermeyiniz, cevâb vermeyiniz. Sizin gibi temiz, îmânlı birkaç arkadaş bulunuz, onlarla her gece toplanıp Se'âdet-i Ebediyye kitâbını okuyunuz, Allahü teâlânın feyzi, bereketi sizi nûrlandırır. Çok şevkli, tatlı, kazanclı bir hayât yaşarsınız.
 
Rabbimize sonsuz şükrler olsun ki, sizin gibi seçkin kardeşlerimizi, uyanık ve anlayışlı yaratmış. Çok emek verilerek, rızâyı ilâhi için yazılmış olan bu kitâba kavuşmak gibi büyük bir ni'metin yanında, bu kitâbın kıymetini ve ehemmiyyetini anlamak se'âdetine mazhar olmuş bulunuyorsunuz. Fekat âhir zemândayız. Fitne ve fesâd ehli ve İslam düşmanları dünyâyı sarmış, müslimânların canlarını yakmakdan zevk alanlar, temiz insanlara iftirâ etmek için fırsat kollayanlar çoğalmakdadır. Herkese idrâki kadar, anlayışı kadar hitâb etmelidir. İlmi ehline vermemek günâh olduğu gibi, ehil olmayanlara vermeğe kalkışmak da câiz değildir. Emânete hıyânet etmek olur. Peygamber Efendimiz "sallallahü aleyhi ve sellem" (Fitne çıkarana la'net olsun) buyurdu. Va'zlarda, minberlerde îmândan ve Ehl-i sünnet i'tikâdından anlatınız. Buralarda az söylemek günâh olmaz.
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:126
Dün:561
Bu Ay:15,069
Toplam:14,418,297
Online Ziyaretçiler:45
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842