Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 137

  • Whatsapp'de paylaş
-HAYATINDAN KESİTLER-
 
İlme hizmetleri:
-4-
 
Müslüman güleryüzlü tatlı sözlü olur. Güler yüz ve tatlı sözün, islamiyetin yayılmasında mühim yeri vardır. Böyle olmayan insanlar dînimize fazla faydalı olamazlar. Daima tatlı sözlü ve güleryüzlü olmak müslüman olmanın birinci alametidir. Allah rızası için dine hizmet edenlerin dostları artar. Kim dine sahip çıkarsa, din ona sahip çıkar.
Kitap yazmaktaki çektiğim sıkıntıyı bilemezsiniz. Bu kitapları yazarken üç şeye çok dikkat ettim. Birincisi; Allahü teâlânın dininden taviz vermemeye uğraştım. Allah korusun, hiç dinde müdahane olur mu! Aynen, neyse onu yazmak lazım. İkincisi; Anlaşılır şekilde yazdım. İlk önce kendim anladım, anlamaya uğraştım, ondan sonra yazdım. Üçüncüsü de fitneye sebep olmasın diye dikkat ettim. Yazmak, konuşmak, kolay değildir.
Çok kitap okudum. Ehl-i sünnet âlimlerinin yükseklikleri yanında, pek cahil, bir hiç olduğumu anladım. Onları tanıyabilmek, yollarında bulunmak, büyük bir ni'mettir.
Resullullahın yolu, onların gösterdikleri yoldur. Resullulahın güzel ahlakı, onların ahlakıdır. Dünyada ve ahirette se'adete kavuşmak isteyen, o büyüklerin yoluna sımsıkı sarılsın!" buyururlardı.
 
-devamı var-
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:238
Dün:595
Bu Ay:12,387
Toplam:14,415,615
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842