Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 329

  • Whatsapp'de paylaş
-HAYATINDAN KESİTLER-

Hüseyin Hilmi Işık efendi'nin rahmetullahi teala aleyh, sohbetlerinden bazı bölümler:

-69-
 

Birgün sohbet arasında, hattât Safî bey geldi. Çok ufak boyluydu. Bir yazı getirdi. Efendi hazretlerine verdi. Efendi hazretleri okudu, gülmeğe başladı. En yakınındakine verdi, okuyanların da güleceğini bildiği için, kendisi içeriye geçdi. Hepimiz yazının başına üşüşdük. Ne yazıyordu o yazıda; "Bûy-u nebî gelir şeyhim özünden, boyum yetişmez ki öpem yüzünden." Kendi hâline de uygundu bu yazı.
 
***
 
Bu hizmetler Allahü teâlânın lutfu ihsanıdır. Bir gün bahçede oturuyorduk. Efendi hazretleri ben zâyi oldum buyurdu. Yani hiç faidem olmadı buyurdu. Allahü teâlâ sevdiklerini zayi eder mi? Şimdi bütün dünyâda Efendi hazretlerinin mubârek ruhuna Fatihalar, Yasin-i şerifler okunuyor. Onun öğretdiği ilimler bütün dünyaya yayılıyor.
 
***
 
Hastalık Cenab-ı Hakkın mü'mine bir hediyesidir. O hastalığa sabretmekle günâhlar dökülür. Cenabı Hak habibine bile vermiş, Resûlullah efendimizi öyle sıtma tutarmış ki, hararet basarmış, soğuk su, bez koyarlarmış. İmam-ı Rabbânî hazretleri, Muhammed Mâsum hazretleri neler çekmişler. Mevlana Halid hazretleri tâun'a yakalandı mübârek neler çekti. Bizleri, Cenab-ı Hak muhafaza etsin, biz dayanamayız. Sabır da edemeyiz. Cenab-ı Hak bizlere merhamet ediyor. Onlara öyle merhamet ediyor. Bize de böyle. Allahü teâlâ hepimizden razı olsun, Cum'a gününün bereketine, şefaatine hepimizi kavuştursun.
 
 
 
-devamı var-
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:32
Dün:391
Bu Ay:1,083
Toplam:14,333,970
Online Ziyaretçiler:42
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842