Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Ebedi Seadet - 36

  • Whatsapp'de paylaş
Müslimânlar, birbirlerine emr-i ma'rûf ve nehy-i münker eder.
 
Peygamberimiz "sallallahü aleyhi ve sellem" (Bütün çocuklar müslimânlığa uygun ve elverişli olarak dünyâya gelir. Bunları, sonra anaları, babaları hıristiyan, yehûdî ve dinsiz yapar) sözü ile müslimânlığın yerleşdirilmesinde ve yok edilmesinde en mühim işin, gençlikde olduğunu bildiriyor. O hâlde, her müslimânın birinci vazîfesi, evlâdına islâmiyyeti ve Kur'ân-ı kerîmi öğretmekdir. Evlâd, büyük ni'metdir. Ni'metin kıymeti bilinmezse, elden gider. Bunun için (Pedagogie), ya'nî çocuk terbiyesi, islâm dîninde çok kıymetli bir ilmdir.
 
İslâm dînine karşı olanlar da, bu mühim noktayı anladıkları içindir, (Gençliğin ele alınması birinci hedefimizdir. Çocukları dinsiz olarak yetişdirmeliyiz) diyorlar. Masonlar, İslâmiyyeti yok etmek ve Allahü teâlânın emrlerinin öğretilmesini ve yapdırılmasını engellemek için (Gençlerin kafalarını yormamalıdır. Din bilgilerini büyüyünce kendileri öğrenirler) ve (Hepimiz bütün kudretimiz ile, îmân hürriyyeti fikrini dünyâya yaymağa sarılmalıyız ve localarımızda verdiğimiz kararları her memlekete yerleşdirmeliyiz. Din kardeşliğini yok edip, bunun yerine mason kardeşliği getirmeliyiz. Dinleri yok etmekden ibâret olan mukaddes gâyemize, bu sûretle kavuşacağız) diyorlar.
 
O hâlde, müslimânlar din câhillerinin hîlelerine, yalanlarına aldanmamalı, onların okşayıcı, aldatıcı, yardımsever sözlerine inanmamalıdır. Müslimânlar, birbirlerine (Emr-i ma'rûf) eder ve (Nehy-i münker) eder.
 
- Devamı var -
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:194
Dün:374
Bu Ay:2,392
Toplam:14,321,742
Online Ziyaretçiler:10
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842