Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1138

  • Arkadaşların maaş alması, sevabına ma'nî değildir. Maaş da alacak, sevab da. Yalnız maaş almak için çalışırsa sevab kazanamaz.
  • Allahü teâlâya şükrler olsun, çok şükr bize bu günleri gösterdi. Çok bahtiyarız. Seyyidlerle tanışdık, seyyidlere hizmet ediyoruz. Enver abiye seyyid denilince akan sular duruyor. 25.02.1994 Cuma, Sarıyer.
  • Birisi din kardeşini seviyorsa ona bildirsin. Ben hepinizi seviyorum. Enver abi şahid. Şahidim de var. Müessesemize emeği geçenlere hep duâ ediyorum. "Duâyı zahrul gayb, icâbete makrundur" Bir kişinin kendisine yapdığı duâ kabûl olmayabilir, ama başkasına, gıyabında yapdığı duâ kabûl olur. 1992 Ramezan Bayramı
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
  • Bu büyüklere kavuşanın kalp gözü açılır. Kalbi açılan evliya olur. Doğru itikada kavuşmak yalnız gözün açık olmasıyla elde edilemez. İlla kalbin açılması lazım. Kalbi açılınca kapıdan içeri girer, evliya olur. Nasibi varsa bütün odaları gezer, nasibi varsa üst kata da çıkar... Bina bu, cenâb-ı Hak; Mümin kullarım evliya kullarımdır, buyuruyor. Kapıdan girenler için dostum diyor.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:358
Dün:379
Bu Ay:12,047
Toplam:14,295,590
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842