Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1030

  • Feyz almak için inanmak ve sevmek şarttır. Ebu Cehiller, Ebu Lehebler, Peygamber efendimizin mübârek kâlbinden feyz almadılar, çünki inanmadılar. Bilâli Habeşi, Selmânı Farisî dünyayı dolaşıp geldi, îman etti, aşık oldu.
  • Feyz almak için evvela o feyzin gelmesi lazımdır. Feyzin gelmesi muhabbetle olur.
  • Sohbette, o büyüklerden severek bahsedince muhakkak feyz gelir.
  • Dün gelseydiniz, bizi böyle neşeli bulamazdınız. Çok üzüntülüydük. Ağlıyarak duâ ediyorduk. Yâ Rabbi, Enveri bize bağışla, müslimânları yetim bırakma diye duâ ediyorduk. Envere bir şey olursa biz de, bütün müslimânlar da, yetim kalırız. Enver bey hepimizin babası. Allahü teâlâ onu, bunun için yaratmış. Gece-gündüz, düşüncesi dine hizmet. İhlası çok, gayretli, hâfızası da çok kuvvetli. Benim söylediklerimi aylar sonra bile hatırlayıp aynısını anlatıyor. Enver abideki ihlâs bütün arkadaşlara aks etmiş. Çünki, "İnsanların dini, reislerinin, başkanlarınınki gibi olur" buyuruluyor. Onun için arkadaşların ihlâsı Enver abiden geliyor. Bugün gazetede resmini görünce sevindik. Neş'emiz yerine geldi.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 
  • Dünyada iken, Allahütealanın dinine hizmet edenler, Allahütealanın kullarının müşküllerini halledenler, mahşerde, tahtlar üzerinde, kürsülerde, gölgelerde oturacaklar. Allahüteala onlarla konuşacak. Onlar için ne hesap var ne azap var. İhlas'a hizmet edenler bu kürsülere oturacaklardır. Birisi bu gazeteyi başkasına tavsiye etse o da bu kürsülere oturacaktır.
Enver abiler
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:154
Dün:408
Bu Ay:10,686
Toplam:14,294,229
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842