Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1039

  • Şimdiki insanlar şeytana değil nefsine tâbî, nefse uymak daha kötü. Mahlûkların en ahmağı nefsdir. Geçen gün Enver abiye söyledim, şimdi insanlar nefs-i mücessem olmuş. Ya'nî nefsler insan şeklinde görülüyor. Nefsin elinden kurtulmak çok zor. Ancak, büyüklere tâbî olanlar nefsinden kurtulmuşdur.
  • Enver Bey gazete işlerinde çok yoruluyorlar. Biz Enver Beyle düşündük, karar verdik. Sizler hepiniz Enver Beyin yardımcılarısınız, Enver Bey de benim yardımcım. Herkes bilsin ki, Enver bey'in her sözü benim sözümdür. Benim sözüm de Allahü teâlânın rızasıdır.
  • Dün gelseydiniz, bizi böyle neşeli bulamazdınız. Çok üzüntülüydük. Ağlıyarak duâ ediyorduk. Yâ Rabbi, Enver'i bize bağışla, müslimânları yetim bırakma diye duâ ediyorduk. Enver'e bir şey olursa biz de, bütün müslimânlar da, yetim kalırız. Enver bey hepimizin babası. Allahü teâlâ onu, bunun için yaratmış. Gece-gündüz, düşüncesi dine hizmet. İhlası çok, gayretli, hâfızası da çok kuvvetli. Benim söylediklerimi aylar sonra bile hatırlayıp aynısını anlatıyor.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 
  • Dinîmizde iki sevgi bir kalbde cem' olmaz. Bir insanda, kalbinde para sevgisi varsa, dünya sevgisi varsa, bu adamda Allah sevgisi olamaz. Olamayınca da hem kalbi, hem kendi ailesi, hem kendi çocuğu, hem bulunduğu şirket karşısında daima sevgisizdir. Bakınız bazı arkadaşlar, elinizde değildir, çok seversiniz, bayılırsınız. Yani yemeye doymazsınız. Bazıları vardır. Allah korusun kaçmaya bakarsınız. Yahu dersiniz, bu adam bize bir bulaşmasın. Niye?' Araştır, muhakkak onun dilinde, başka sevgi var. İşte Allah sevgisi olan kalbde ihlâs olur. İhlâs olan kalbde Allah sevgisi olur. İhlâsla dünya zıttır.
  • Enver Abi hepinizden dua bekliyor. Söz mü? Allah hepimize hidayet versin. Cenâb-ı hak hepimizi, elemden kederden üzüntüden ve kul haklarından muhafaza etsin. Ben daima sizlerden iyi haberler bekliyorum. Ben haklarımı helal ettim, siz de helal edin.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:323
Dün:383
Bu Ay:1,083
Toplam:14,297,427
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842