Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1010

  • İsmini duymadığımız birçok memleket varmış, gelen mektûblardan anlıyoruz. Hatt-ı Üstüvâdan gelen bir mektûbda, sabah nemazından sonra câmi'de topluca, İhlâs'a hizmet edenlere duâ etdiklerini yazıyorlar.
  • Bütün dünya yazıyor ki, İhlâs vakfı bütün dünyaya islamiyyeti doğru olarak yayıyor. Her asrda Kur'ân-ı kerîmi koruyan bir cemaat olur, o cemaat şimdi sizsiniz diye yazıyorlar.
  • Afrika'dan gelen mektublarda; gece vaazlarında, sabah nemazlarında, cuma günleri Hakikat Kitabevi mensuplarına dua ediyoruz diyorlar.
  • Hindistan'daki bir âlim diyor ki, "Kırk-elli senelik müderrislik hayatım var, binlerle talebe yetiştirdim, fekat yeis içindeydim. Ya Rabbî, Kur'ân-ı kerim elden gidiyor, ne olacak bizim halimiz diye yalvarıyordum. Sizin kitaplarınızı görünce secde-i şükür yapdım, Elhamdülillah Ya Rabbi, senin dinini, senin Kur'ânını koruyan kitaplar varmış dedim, şimdi neş'eliyim. Sizin kitapları okuyunca, anladım ki, Allahü teala, Kur'ân-ı kerîmini, dinini korumak için sizi yaratmış" diyor.
  • Gelen mektublar Hakikat Kitabevine hayranlıklarını yazıyor. Dünyaya islamiyyetin hakikatini siz yayıyorsunuz diyorlar.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:376
Dün:379
Bu Ay:12,065
Toplam:14,295,608
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842