Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 921

  • Peygamber efendimizi sallallahü aleyhi ve sellem rüyada gören, muhakkak kendisini görmüştür. Çünki şeytan onun şekline giremez.
  • Peygamber efendimize sallallahü aleyhi ve sellem Allahü teala nasıldır diye sormuşlar. Cevâben buyurmuş ki; "Gözlerini kapat Allah de, hatırına ne geliyorsa, Allah O değildir."
  • Sâriye hatun, Ebu Lehebin hizmetcisi idi, Peygamber efendimizin doğumunu, ebu lehebe müjdeleyince, o da sevindi ve Sâriye hatunu âzâd etti. Sevindiği için her Pazartesi ebu lehebin azâbı kalkar. Kafir olduğu halde, Peygamber efendimizin doğumuna sevinenin azâbı kalkarsa, O'nun doğumuna sevinen mü'minlere hiç azâb olur mu?
  • Mevlid kandili, en kıymetli gecedir. Çünki, diğer kandillerin de, herşeyin de yaratılmasına sebep, bu kandildir.
  • Tâbiînden gençler, Hazret-i Aişe validemize gelip, Peygamber efendimizi anlattırırlardı, O da bir şiirle anlatırdı; "Hizmetcisine aşık oldu diye Zelîha ile alay edenler, Yûsuf'u görünce, parmaklarını doğradılar. Resûlü görselerdi, kalblerini doğrarlardı da, hiç acı duymazlardı. Yûsuf'u satın almak için para biriktiren zenginler, Resûlün güzelliğini bilselerdi, kavuşamayacaklarını bildikleri halde, belki görürüz diye, Resûlü görmek için para biriktirip, Yûsuf'a on para vermezlerdi".
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:238
Dün:387
Bu Ay:1,766
Toplam:14,298,110
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842