Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 946

  • Bir mü'minde imanın varlığı iki şeyle belli olur. Birincisi, namaz, ikincisi dine hizmet. Dine hizmeti olmayan insanların imanı çok zayıftır veyahut da varla yok arasıdır. Çünki Eshab-ı kiramı yurtlarından ta bilinmeyen memleketlere, bilinmeyen yerlere sevk eden o güç, iman idi.
  • Sizi evlerinizden uzaklara götürüp, emr-i maruf yaptıran, imanınızdır. İmanın şükrü birbirimizi sevmemize, kardeş olduğumuzu unutmamaya bağlıdır. Eğer aramıza bir fitne girerse, o zaman Cenab-ı Hakkın ihsan etmiş olduğu nimetin kıymeti bilinmemiş olur ki, bir gün elden gidebilir.
  • Liilafi suresinin iki büyük özelliği vardır. Hem koruyucudur, hem maksada ulaştırıcıdır. Arzu ettiğiniz bir şey olursa, Liilafi suresini okuyun.
  • İnsan öldüğü zaman, bütün her şeyi sıfır olur. Kazandıkları, tahsilleri, diplomaları, ne varsa, her şey burada kalır, sıfır olur.
  • İnsanlar vefat ettiği zaman, muhakkak ki her şey için, kaçırdıkları fırsatlar için, tövbe imkanı varken yapmadıkları için, pişman olurlar. Ama şimdiden pişman olanlar, şimdi pişmanlığını ifade edenler ve de arkasından tövbe istiğfar edenler, anadan doğmuş gibi tertemiz olurlar.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:157
Dün:377
Bu Ay:534
Toplam:14,296,878
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842