Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 134

  • Whatsapp'de paylaş
  • İnsanın hayatta olması çok kıymetlidir. Dünyada bir nefes, ahiretin yüz milyon senesine bedeldir. Çünki burada bir kelime-i tevhid söylemek, bir "Allah" demek, oradaki teraziyi değiştirir. Yani hayat fırsattır.
  • Dünya hayaldir. Hayal peşinde koşmamak lazımdır. Hayal peşinde koşanlar hayalperest olur, hayalin ideali olmaz. Gerçek olan ahirettir.
  • Îmân nimetinin elimizden çıkmaması, devam etmesi için şükrünü yapmak lazımdır. Bu nimetin şükrünü yapmak ise; bizden evvelkiler nasıl bize ulaştırdı ise, biz de bizden sonrakilere ulaştırmalıyız.. Bu bayrak elden ele devam etmelidir. Dinimizi öğrenmeğe ve öğretmeğe mecburuz, bunun da en güzel şekli, Ehl-i sünnet alimlerinin hazırladıkları kitabları okumak ve okutmaktır... şükür böyle olmalıdır.
  • İnsan Allahü tealaya ne kadar yaklaşırsa hem dünyada hem ahirette mutlu olur. İnsan Allahü tealadan ne kadar uzaklaşırsa hem dünyası hem ahireti perişan olur. Çünki Allahü teala kullarına ana babalarından daha şefkatli, merhametli ve bize bizden daha yakındır. Dolayısıyla bütün nimetleri veren, bizi insan olarak dünyaya getiren, bu imanı nasib eden, bu hizmetleri nasib eden, saymakla bitmeyen nimetleri veren yüce Allaha sırt çevirmek, menfaatçilerle dost olmak, kadim dostu bırakıpta başkalarıyla uğraşmak Cenab-ı Hakkın gücüne gider.
  • Allah için yapılan işe ihlas, dünya için yapılana ise riya denir.. birbirinin tam tersi... yaptığımızı Allah için yapmalıyız. İnsanlar beğensin, insanlar sevsin, methetsin, alkışlasın diye yaşarsak Cenab-ı Haktan ne bekleriz. Yediren, içiren, hayat veren O .... Cenab-ı Allah bizden kendisini Allah olarak tanımamızı, bilmemizi, iman etmemizi, onun emir ve yasaklarına en azından saygılı olmamızı istiyor.
Hüseyin Hilmi Işık (Rahmetullahi Aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:38
Dün:394
Bu Ay:4,502
Toplam:14,323,852
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842